BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Sereikiškių parko rekonstrukcijos planas

parašė: eziukassukedais · 2009-09-24 · 28 komentarai

Pagaliau pajudėjo Sereikiškių parko rekonstrukcija iš mirties taško!  Jei viskas pasiseks pagal neseniai pristatytą projektą, turėsime visiškai puikią, aktyvą ir interaktyvią, žalią, kokybišką erdvę laisvalaikiui, visiškai miesto centre!

Parkas ketinamas atkurti į „originalų“ - taip, kaip jis atrodė, kai buvo įrengtas 1882 metais, pagal garsaus dailininko A. Satrausso projektą. Bus visko tikrai labai labai daug: rožynai, žaidimų aikštelės, baseinai, kavinės, fontanai, botanikos sodas ir t.t. Žodžiu parkas turėtų pavirsti labai aktyvia vieta. Beje, aptverta tvora, ir rakinama naktį. Mums tai neįprasta, bet miestuose, kurie turi tikrai prižiūrimus sodus (viename Prancūzijos parke mačiau net ruonį tvenkinyje!), rakinimas vakare yra normalu. Rožes ištrypti juk taip paprasta.

Gal mažiau kalbų, daugiau vaizdų. Štai prezentacija iš www.vilnius.lt:

(rekomenduoju žiūrėti Full Screen režimu)

Vienintelė grėsmė - kad parkas bus pergrūstas, nenatūralus, per daug aktyvus. Visgi tokia erdvė turėtų labiau atpalaiduoti, o jei atsisėdęs ant suoliuko nuolat matysiu bilekiek skirtingų judančių objektų, nuo jų tik pavargsiu. Na, bet čia mano, kaip neišprususio architektūroje, įžvalga. Manau viskas bus ok :)

Ir dar niekur nemačiau paminėtų dviračių takų. Įdomu, ar dviračių eismas čia išvis bus uždraustas (dalinai suprasčiau tokį sprendimą, tačiau tikiuosi jis nebus priimtas), ar jų čia išvis nebus ir reiks dalintis plotu su pėsčiaisiais (kaip įprasta), ar išvis kažkas vėl užmiršo mus…

Bet kuriuo atveju džiaugiuosi, kad Savivaldybėje priimtas sprendimas parką palikti miestiečiams - laisvą ir neužimtą. Nes girdėjau pletkų, kad jį ketinama atiduoti Bernardinų vienuolynui. Būtų visiškas persistengimas bepataikaujant religinėms bendruomenėms!

Ką gi, projektas teoriniame lygmeny patvirtintas, o ar bus finansavimas ir prasidės darbai - paaiškės spalį. Laukiame žinių!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Statybos
žymės: , , ,28 komentarai ↓

 •   Akvilė // 2009-09-24 @ 11:38

  Sveikintina idėja parką atkurti tokį kokiu jis ir buvo 1882 metais, o ne kurti naują projektą.

 •   Apytiksliai // 2009-09-24 @ 16:00

  Rožynas tai užsitarnauja mano meilę jau dabar. Mane pastoviai erzina, kad sodina visur mieste sezonines gėles, kurias po mėnesio nurauna, man kažkoks švaistymasis pinigais. O vat rožynas tai jau ilgam. Tik tikiuosi neprisodins lepių veislių, kurios po pirmos žiemos išstips. Ir nuo upės šiaip šaltis eina, bet jei jau anksčiau buvo, gal ir dabar gražu bus.

 •   zebr // 2009-09-24 @ 18:51

  galėtų nerakint parko, o pavyzdžiui kokius sargybinius ar ką įtaisyt.

  nes nu vasarą kartais naktį taip faina užeit į sereikiškes.

 •   eigrei // 2009-09-26 @ 08:14

  Pritariu prasymui parko nerakinti ,o ysteikti sargo etata….. Žmones ir naktimis parkus lanko.
  Buna gyvenime akimirku kai ir nakti norisi pabegti i gamtos prieglobsti ir pasibuti tik su savo mintimis….

 •   rbrts8 // 2009-09-30 @ 14:49

  wow laukiam laukiam vln istes truko nrm parko ir seip tikiuosi kad vingio parka sutvarkis nes istes reiketu :)

 •   ruta // 2009-10-12 @ 10:12

  Kalbant apie parkus uzsienyje, gryna tiesa. Pati buvau uzrakinta Londone viename is parku :) bet vis tiek pritariu siai idejai, nes parkai nera skirti pasiklydeliams ar benamiams nakti prisiglausti ar taip vadinamoms “pijankems”

 •   Žalioji // 2010-03-27 @ 18:21

  Načiort tokį parką!!! Išpjausit visus geruosius tvirtuosius parko medzius, paukščiai neturės kur sukti lizdų, prisodinsit nusususiu plonu medgaliu, prigaminsit amerikonišku fontanėliu… Kam to reikia? Ar klauset visuomenes ar jie to nori? AŠ NE!!! Dauguma žmonių tam nepritartu.
  Galit kažka rekonstruot, bet tik PRAŠOM NEKIRSKIT MEDŽIŲ!!! (Nes jums ir mums bus negerai)

 •   Saulutė // 2010-03-28 @ 12:53

  Belmontas nr. 2 :(

 •   Sveikas Protas // 2010-03-30 @ 18:07

  Pritariu kad reikia, tik klausimas ar visko reikia kas šiame ”Rekonstrukcijos Plane” patvirtinta. Kam tiek medziu kirsti??? ir kam ta kičine šachmatu lenta? Čia kaip rekonstrukcija su tiuningu, kaip jau yprasta su visais valstybiniais” PROJEKTAIS” Butu galima su senaja vandenviete sujungt, o tai dabar užtverta erdve su muziejum neprieinama, kodel? ar bus suoliukai atgresti į vilneles puse? Ir ar abi vilneles krantines bus sutvarkytos?IR KLAUSIMAS KAIP? ABEJOJU KAD ISLAIKYTI BUS AKMENIMIS GRYSTI VILNELĖS KRANTAI ,kas laukia: BETONAS ,TRINKELĖS, CIVLIZUOTAS PARKAS?! Mane tai liūdina,
  o kaip del pavadinimo?SEREIKIŠKES? JAUNIMO SODAS? AR BERNARDINU? kuris tikresnis????Pasigedau isamesnes infrmacijos ir Sveiko Proto siame OPTIMISTINIAME plane, ištikruju reikia labai nedaug kad si vieta taptu jaukesne, prisilietimo su meile o ne su architektų liniuotėmis

 •   Simona // 2010-04-03 @ 21:44

  Sutvarkyti- gerai.
  Labai nepatiko: “siekiant ijungti parka i europos parku tinkla”. Ka tai reiskia? Pries tai buvo rasyta: “Parkas ketinamas atkurti į „originalų“ - taip, kaip jis atrodė, kai buvo įrengtas 1882 metais.” Toliau: “Bus visko tikrai labai labai daug: rožynai, žaidimų aikštelės, baseinai, kavinės, fontanai, botanikos sodas ir t.t. Žodžiu parkas turėtų pavirsti labai aktyvia vieta.” Tai.. emm.. ar as cia durna, ar mano istorinis issilavinimas man persa minti, kad 1882 m. nebuvo kaviniu, zaidimu aiksteliu, visaip kitaip komerciniu pramogu. Kitaip sakant, skamba nelabai itikinamai. Taip, lyg keliolika zmoniu susirinke brainstormino ir kiso visas imanomas idejas i viena vieta- svarbiausia, kad atrodytu daug. Tai taip ir isivaizduoju “naujaji sereikiskiu atgimima”- lygiai taip pat vieninga vizualiai, kaip vieningas yra aprasymas. O kur pati esme- kodel????
  isvada: nenoriu.

 •   Marius // 2010-04-03 @ 22:01

  Pagal preliminarius skaičiavimus, parko atnaujinimas turėtų kainuoti 18 mln. litų – apie 14 mln. litų tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų, o likusias lėšas skirtų Savivaldybė ir mecenatai.
  Logika paprasta kas pinigus duoda tokia muzika ir skamba ir taip visi šoka. Vilnius šoka tik už 4 litus iš 18kos

 •   Egle 24 // 2010-04-04 @ 12:55

  Sveiki, manau labai gera mintis, nes dabar sereikiskiu parkas yra nelabai aiskios paskirties (daznai isgertuviu) vieta. Buna nuejus pasivaikscioti jautiesi nesaugiai, o tai juk pats centras! Aisku daug kam ir man tame tarpe sunku isivaziduoti, kaip viskas atrodys, o kai kurie analogai ir mintys kelia daug klausimu, ar tikrai taip bus gerai? Man labai noretusi kad parkas butu siuolaikiskas - vis del to 21 amzius. Manau nuostabu butu tradicijom ir tauria dvasia dvelkiantys sodai ir siuolaikiski restoranai, suoliukais bei kitos aktyvios erdves. Nes 100proc. senoves megdziojimas yra ganetinai pabodes ir retai kelia teigiamas mintis ir gera savijauta. Bet as tikiuosi, kad visa tai suprantama, architektai viska suderins ir sukurs nusotabu projekta. O mes turesime nauja sereikiskiu parka kuriuo galesime didziuotis :) pirmyn! ;)

 •   Inesa // 2010-04-04 @ 15:44

  Na, pati ideja yra visai nebloga. Tik va tu kaviniu nereiketu, nes ju pilna ant kiekvieno kampo. Ir dar manyciau, kad nereiketu tvoros. Juk nelaukiniai esam. Ir siaip dar tualetus ir kitus ten esancius pastatus galetu sutvarkyti.

 •   Jomajo // 2010-04-05 @ 08:31

  Turbūt labai daug vaikų ir visokiu marozėlių yra prieš, nes nebebus kur pagerti ir vakarais bei naktimis kur pasimušti. Galų gale parkas bus kaip parkas o nekažkas panašaus į nakvynės namus bomžams ir kitų atmatų susirinkimo vietą . Ir vaikštant bus nebebaisu iminti į šuns išmatas arba žmogaus. Ir nuo tvorų bei sienų nebedvelks šlapimo kvapu ir…

 •   elenaviena // 2010-04-05 @ 18:08

  Gal jūs išprotėjot?! Aš visą savo gyvenimą gyvenu priešais Šv. Onos bažnyčią ir beveik kasdien einu pasivaikščioti į Sereikiškių parką. Jis turi savo dvasią, nuostabius medžius, ramybę. Ten eina pasivaikščioti daugybė mamyčių su vaikučiais, senukai ir šiaip jauni žmonės. Ar nors vieno iš jų paklausėte ar jie nori, kad nupjautų medžius? Mane asmeniškai šis “projektas” šiurpina. Jei norite pagerinti parką įrenkite daugiau žaidimo aikštelų, gėlynų, bet neplaukite madžių!

 •   elenaviena // 2010-04-05 @ 18:15

  * nepjaukite medžių :D

 •   Mexil // 2010-04-05 @ 20:07

  Ir gerai ir ne. Nepatinka man tai, jog parko medžiai bus kertami. Šiaip visko lyg užteko ir anksčiau, tik gal atnaujinti keliukus, suoliukus galėtų, ir kainuotų pigiau ir būtų fainiau

 •   Sistem // 2010-04-06 @ 16:31

  Kai pjauna medžius visada širdį skauda.

 •   vg // 2010-04-07 @ 09:53

  aš už rekonstrukciją.
  nenoriu vaikščioti po parką, kur medžių tankumynai leidžia pasislėpti iškrypėliams ir pijokaujantiems paaugliams, kur be nniūrių takelių daugiau nieko nėra, kur naktimis daužomi snukiai ir buteliai. sutikite į parką tai jau seniai nebepanašu…

 •   Jekaterina L. // 2010-04-09 @ 09:23

  Nei vienas pasisakęs už rekonstrukciją nėra gimęs Vilniuje. Jei jūsų tėvai ir seneliai gyveno čia ir atsimena šį parką įvairiais laikotarpiais, negalite pritarti jo barbariškam naikinimui.

  18 amžiaus rožynas 21 amžiaus žmonėms, kurie užaugo kartu su tais medžiais? rakinami parkai? rekreacinės zonos su ką tik pasodintais medžiais, kurie auga po 50 metų?

  Dideli žali plotai miesto centre buvo Vilniaus skiriamasis bruožas. Dabar jie naikinami naudojantis “europietiško parko” argumentu (o iš tikrųjų ir kaip visada - pinigų plovimo motyvu). Netenkame savo išskirtinumo ir prarandame savo gyvenimo būdą.

  Mes jau turime nesėkmingų rekonstrukcijos pavyzdžių, kurie mus priartina prie kai kurių Europos miestų problemos: parkelių miesto centre nebuvimas (prisiminkite retus Paryžiaus medelius, augančius vazonuose).

  Taip pat eilinį kartą tapo akivaizdu, kad tarp savivaldybės ir miestelėnų nėra dialogo.

  Nuotraukos.

 •   hm // 2010-04-10 @ 21:28

  “Rekonstrukcija” tam parko naikinimui per geras žodis, atrodo dabar KRAUPIAI. Negi nebuvo galima etapais, po kažkurią parko dalį sutvarkyti, o ne tokiais “etapais” - pirma viską išpjauti, o paskui, jei bus išskirta pinigų, žiū kažką ir atsodinsim…

 •   Skir // 2010-04-12 @ 19:18

  Sveikintina tai, kad norima kazka daryti su vieta, kuri seniai verkte verkdama prasesi buti sutvarkoma. Taciau pasirinktas budas ja tvarkyti, mano nuomone, nera tas, kuriuo dziaugsis visi vilnieciai. Sakyciau keista pati parko koncepcija. Man parkas yra vieta, kur as galiu nueiti pasivaikscioti, pasedeti ant suoliuko (gal net ant zolytes) ir smagiai pasibuti su seima ar draugu kompanija. Ziurint i si projekta, kazkaip neatrodo, kad po rekonstrukcijos noresis cia eiti. Susidaro ispudis, kad bus apstu ivairiu atrakciju, kurios po keliu metu jau nieko nebedomis.
  Visi skundziasi, kad bus kertami medziai. Na taip, skauda sirdi matant masiskai kertamus medzius. Taciau nematyciau cia problemos, jei ju vieta butu skirta vietoms, kur gyventojai galetu pailseti ir atsipalaiduoti. Bet vietoje to yra statoma kazkokia petankes aikstele…

 •   Artas // 2010-04-14 @ 22:39

  Tiesiog sian ejau as i sereikiskiu parka ir labai pastulbau negalejau uzeiti ir praeiti visa gamta esancia viduje suniokojo traktoriai isvazineja zole kamazai ar tai normalu? dabar apmokestins parka dar zmones ir taip pinigu neturi o cia pinigus kisa i projektus atsizvlgtu geriau i esama padeti. Tai gal dar vingio parka tegu pasisavina, papiktino manes toks savivaldybes elgiasis geriau senamiesti sutvarkytu, jame esanti apsvietinma, o ne dabar parka. Turbut vel pinigus sau i kisene valdininkai pades ir bus laimingi apsurdas yra…

 •   Artas // 2010-04-14 @ 22:41

  kaziolai musu valdzia. Einam mitinguot

 •   Artas // 2010-04-14 @ 22:45

  o zmones patenkinti kad atnaujina bus ragai jums jei pingu neskirs sitam reikalui, gamta tik niokoja APGAILETTINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 •   Jomajo to jakaterina // 2010-04-19 @ 18:20

  Brangioji, esu gimusi Vilniuje ir sereikiškiu parke augusi, bet laikas nestovi vietoje. galu gale sutvarkys ta šiukšlių parka. o medžiia. dieve mano, nu ir kas kad kerta? dar ne tiek Lietuvoje tų medžių iškerta, tai gal apsiriškite apie juos ir tupėkite? Ir iš kur ištraukėte, kad parkas bus mokamas? Dar nesutvarkytas jis, o jus jau istorijas kuriate? gerai ir tegu buna mokamas, pasiieškosite kitos vietos gerimui

 •   to everyone // 2012-04-17 @ 21:20

  ka jus snekat ??? jaukiausias, graziausias, sauniausias?? nei ten jauku sedet vakarais, nei ant suluzusiu suolu su neveikianciais tvenkiniais malonumo maza. Oi tai medziu nukirto, tai ka, gedimino prospekte visus iskirto, dabar blogai atrodo? paziurekit i planus pirma, pilna zalumynu prizymeta. Dabar 100 proc. tie kurie varo ant naujo parko projekto, ateis i parka po renovacijos ir neiseis is to grozio apake. o dabar tai tik varo - sudas, nesamone, negrazu. gerai kad zinot kaip sudas atrodo. o tada parodykit kas jums yra grazu? gal sereikiskiu senas parkas i kuri ateinat vakarais menesienoj pasivaikscioti?? o taip, tik sneket mokat apie sudus

 •   lauko durys // 2013-07-21 @ 16:24

  Nu ka, palaikom to everyone

palikti komentarą