BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

„Žemės valanda“: išjunk šviesą ir ateik į Rotušės aikštę

parašė: eziukassukedais · 2010-03-27 · 7 komentarai

Ar žinojot, kad 1/3 lietuvių švaisto elektros energiją? Apie pasaulinius skaičius jau net nekalbu! Todėl kasmet organizuojama akcija „Žemės valanda“, kurios metu gyventojai kviečiami vienai valandai išjungti visus elektrą vartojančius šviesos šaltinius. Taip simboliškai leisime Žemei atsikvėpti ir kiekvienas asmeniškai pasižadėsime su energija elgtis protingai ištisus metus. „Žemės valanda“ vyks šiandien, šeštadienį, 20:30-21:30.

Akcija prasminga ir net efektyvi: apie ją bei pačią problematiką dūzgia visa žiniasklaida. Bet juk nieko linksmo sėdėti namie tamsoje. Todėl Ekoinstitutas su LiJOT išjungus šviesą kviečia ateiti į Rotušės aikštę. Ten jau lauks didelis kalnas žvakių, bet kiekvienas irgi atsineškime ką nors natūraliai skleidžiančio šviesą: deglą, žvakę, popierinį žibintą ar pan.

Akcijos metu viso pasaulio pagrindiniai pastatai taip pat prigęsta: Brandenburgo vartai, Eifelio bokštas ir t.t. Rotušes pastatas taip pat pritems, tad susirinkus centrinėje miesto aikštėje prie žvakių šviesos bus tikrai jauku :) Palaikymą akcijai šiemet išreiškė ir Prezidentas Valdas Adamkus:

Beje, visi prisijungę kviečiami apie tai pranešti akcijos puslapyje, taip pat facebooke, twitteryje ir kitais kanalais - šiandien juos dedikuokime šiai temai.

20:30, 60min be elektros, Rotušės aikštė. Daug žvakių ir geros nuotaikos - tam, kad kartu padėtume savo erdvėlaiviui Žemei :) (oras puikus, girdėjau iki vakaro toks ir liks)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita
žymės: , , , ,7 komentarai ↓

 •   Ramūnas // 2010-03-27 @ 20:10

  Na matyt reikia nubegti paziureti kas ten bus :)

 •   Dali.us // 2010-03-27 @ 20:51

  Tokių akcijų vienintelis efektyvumas - triukšmas žiniasklaidoje (ir pabendravimas su bendraminčiais).

  Beje, mano subjektyvia nuomone elektros netaupo 9/10 ją vartojančių Lietuvių.

 •   eziukassukedais // 2010-03-27 @ 22:32

  Dali.au, triukšmas žiniasklaidoje yra super! Gi joje paaiškinama, kodėl akcija rengiama - šitaip žmonėms primenama apie atsakingesnį vartojimą!

 •   Urbokida // 2010-03-28 @ 08:47

  Tik išjungę elektrą neužsidekit žvakės :] Danai paskaičiavo, kad tokios akcijos metu, jei Kopenhagos gyventojai vietoj lemputės užsidega žvakę, gamtai padaroma didesnė žala nei būtų naudojama elektra. O jei dar židinį… Labai slidi tema…

 •   Jexter // 2010-03-28 @ 10:35

  Buvau pagalvojes ir as apie tai :D gaila nelabai fizika ismanau, kaip energijos kieki paskaiciuoti, ar sieros ismetima..

  Cia kaip manymas, kad suspasutu oru varomos masinos netersia gamtos. Tersia. Beveik tiek pat. Tiesiog pasikeicia tarsos lokalizacija - pripildyti suspausto oro reikia energijos, kuri vis dar gaminama elektrinese, kurios naudoja kura. Beabejo lengviau valdyti tarsa kai ji vienoje vietoje. Cia jos pliusas.

  Akcijos ideja yra atkreipti demesi i neefektyvu/besaiki energijos naudojima (radikalai sakytu kad isvis jos reiktu atsisakyt). Ideja gera. ir palaikoma :) Tik daug zvakiu ir zidiniu nedekit :)

 •   Edgaras // 2013-02-26 @ 16:28

  jus visiškai teisūs

 •   jachtos nuoma // 2014-08-06 @ 11:57

  reikalinga jachta? prasome kreiptis

palikti komentarą