BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Visuomeninio transporto tvarkaraščiai ir žemėlapiai

parašė: eziukassukedais · 2007-03-31 · 6 komentarai

Pažiūrėkim į viešąjį Vilniaus transportą šiuo aspektu: kaip pateikiama informacija apie maršrutą bei grafiką. Šiuo metu turime tokius kanalus:

 • Stulpai stotelėse. Džiugu, kad yra tikslus grafikas kiekvienam maršrutui. Ir net geltonai apbrėžtas aikas, kada atvažiuoja laineriai (aka žemagrindžiai). Jei netingiu, palaukiu būtent šitų :) bet bėdelė: nevisada atitinka tas žymėjimas realybę ir pralaukęs komfortabilaus transporto, gaunu vos važiuojančią dėžutę. Dar viena bėdelė, kad besikeičiant grafikams neretai susimėtau, stotelėje ir vilniustransport.lt radęs skirtingą info…Užtai gerai, kad yra maršrutas gatvėmis sužrašytas. Aš vis užmirštu maršrutus, tai tenka dažnai lėkti iki stulpo ir kai patrakus sukioti tuos grafikus beieškant atvažiavusio troleibuso maršruto - tinka jis man, ar ne.
 • Žemėlapiai (internete, troleibusuose, stotelėse, išlaksntomi). Jei kas nematėt, tai jis atrodo štai kaip:

Visas dydis

Juos galime rasti kai kuriose stotelėse (daugiausia naujosiose), pačiose transporto priemonėse (nors paskutiniu metu surandu sunkiai) gan nepatogiose vietose bei tokiose mažose išlakstomose kortelėse. Va apie jas plačiau.

Tokius dalykėlius Vilniaus savivaldybė padovanojo visiems (ar bent daugumai) į Vilnių atvykusiems studentams. Pasijamiau ir aš. Nes labai nerealus dalykas - telpa į piniginę ir visada turi žemėlapį po ranka. Kaip minėjau, nuolat neprisimentu maršrutų, tai mielai užmetu akį į žemėlapiuką. Bet tada susiduriu su didžiausia bėda: neaiškiai išdėliota info. Kartais būna labai sunku susigaudyti, kokiose stotelėse kas visgi sustoja, nes net neaišku, kur koks autobusas pasuka sankryžoje. Na, čia dar nieko, jei noriu susirasti maršrutą iki geografinės vietos. Bet kai eina kalba apie bandymą surasti stotelę, kurioje turėčiau persėsti, viskas pasidaro per daug komplikuota. Man labai patinka štai tokie žemėlapiai:Visas dydis

Argi ne tobula: kiekvienas maršrutas pažymėtas spalva, matai, kur “persidengia” dvi linijos, kur gali perėsti. Gal ir pas mus kada nors bus taip, kai turėsim tramvajų/metro/asmeninius taksi ar panašiai.

 • Vilniustransport.lt. Na, čia jau man pradeda patikti po truputį. Pasijami stotelę, išsirenki laiką, susirandi, kokiu metu iš ten kažkur nuvažiuosi ir iškart matai, kokie kiti autobusai/troleibusai ten važiuoja. Patogu! Neseniai atsirado net atskiras kiekvieno maršruto žemėlapis:

Dar galima SMS'u užsisakyti maršutus, bet niekad nesinaudojau šia paslauga.

Užtai labai norėčiau tokios funkcijos internete: baksteli, kur esi, baksteli, kur nori būti ir pasakai kada. O tau pateikia gražų sąrašiuką kada kur kaip reikia važiuoti/persėsti ir šiaip judėti, kad pasiektum tą tašką. Žinoma, ši sistema veiktų, jei transportas visada atvažiuotų laiku :)

Beje, Barselona turi labai nerealią transporto sistemą. Ten net ne stoteles reik pasirinkti, o konkrečią vietą ir yra nurodoma važiavimo/ėjimo trukmė atskirai. Žodž, tiesiog tobula. Išbandykit patys.

Gal ką praleidau? Papildykit

Gal jums tekę matyti ypač gerų informavimo apie viešojąjį transporta sistemų? Pasidalinkt. Arba gal šiaip kokių pageidavimų turit? Žė, surinksim viską ir tiesiai Vilniaus savivaldybei siųsim!

Rodyk draugams

Kategorijos: Susisiekimas6 komentarai ↓

 •   tamole // 2007-03-31 @ 17:40

  http://www.bahn.de - naudoju viskam. Nors realiai tai vokietijos geležinkeliai, tačiau informacija turi apie visos europos grafikus, taip pat vokietijos miestu viešajį transportą ir pan. Aš galiu pvz. įvesti savo tramvajaus sustojimo pavadinimą (Straßburger Weg, Halle (Saale)) bei tikslą (Vilnius) ir man parodys visą maršrutą kelionės. Vokietijoj tai daugiau nieko kito žinot ir nebereikia visai…

 •   tamole // 2007-03-31 @ 17:42

  O va beje to sulankstomo žemėlapio tai labai labai norėčiau. Nebūdamas Vilniuje pamirštu visus maršrutus, išskyrus tuos, kuriais anksčiau daug važinėdavau…

 •   pumba // 2007-03-31 @ 18:25

  http://www.marsrutai.lt

  ?

 •   eziukassukedais // 2007-04-01 @ 13:37

  o, geras, marsrutai.lt nebuvau pastebėjęs!

  ačiū, pridėsiu ir šitą :)

 •   tarakono su kablais ;D // 2008-03-09 @ 19:43

  man patiko ''eziukassukedais''

 •   Klaudijus // 2011-12-28 @ 23:22

  Negalejot didesnio zemelapio idet????????????

palikti komentarą