BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Įrašai su tema 'Akcijos ir iniciatyvos'

Atrakink miestą telefonu: Foursquare savaitė

parašė: eziukassukedais · 2011-04-19 · 15 komentarai

EziukasVilniuje.lt gal ir neberašomas, bet autorius niekur nedingo! O kad jau organizuoju akciją, kuri idėjiškai su blogu labai artima, tai trumpam nutrauksiu tylą. Bet trumpam :)

„Ar teko girdėti apie Foursquare?” - paskutines kelias savaites šį klausimą uždavinėju įvairių kavinių, barų ir restoranų savininkams. Nusprendžiau, kad vilniečius ir Vilniaus verslininkus reikia šviesti apie geolokaciją. Nes dabar vyksta užburtas ratas: verslininkai apie paslaugą arba negirdėjo, arba nenori naudotis, nes galvoja, kad vartotojų mažai. Aktyvių vartotojų išties nedaug, bet todėl, kad jiems verslas nieko nepasiūlo. O pati idėja, kad gali dalintis savo buvimo vieta su draugais, yra labai įdomiai pritaikoma! Reikia kažkaip išmušti tą užburtą ratą. Taigi organizuojam Foursquare savaitę!

Nedarau prielaidos, kad visi žinote apie Foursquare, tad paaiškinu. Iš esmės tai yra programėlė (application), instaliuojama į išmanųjį telefoną. Šis, GPS pagalba (arba kitais būdais), žinodamas, kurioje miesto vietoje tiksliai yra, gali pasakyti, kokios kavinės, barai, restoranai, parduotuvės ar kt. įstaigos yra aplink. Užėjęs į vieną jų, toje pačioje programėlėje atsižymi (check-in), kad ten esi. Gali palikti komentarą arba nuotrauką. Viskas, dabar tavo draugai žino, kur esi, ką veiki, kaip vertini tą vietelę. Kas iš to? Taip pat, kaip ir Facebooke - įdomu draugams pranešti apie savo pažiūras, idėjas ir įžvalgas (žinoma, viskas su saiku ir įdomiai - juk Veidaknygėje irgi išmokome neberašyti „eh, kaip nėra ką veikti…”). Taip pat tai puikus būdas draugams rekomenduoti savo mėgiamas vietas mieste. Galiu atsakingai pareikšti, kad kelias kavines išbandžiau tik savo Foursquare draugų dėka. Ypač naudinga, kai randi komentarą: „XXX salotos čia daromos ypatingai skaniai, tačiau jų meniu nėra - turėk drąsos paprašyti!”. Žinoma, tai naudinga ir verslui, nes jį atranda nauji žmonės. Todėl Foursquare skaičiuoja tavo apsilankymus. O kavinės gali skirti premijas už lojalumą, naujų draugų atvedimą arba tiesiog prisiregistravimą tam tikru paros metu. Taigi štaigi, tik užsiregistruoji telefono programėlėje tris kartus, o už tai tave vaišina kava! Išmintingas verslininkas visada įvertins kliento lojalumą.
Foursquare savaitė - laikas, kai noriu ir vartotojams, ir veslui pristatyti geolokaciją. Sutariau su visa puokšte kavinių, barų ir klubų, kad septynioms dienoms įsijungtų Foursquare premijas. Veiksmas jau įsibėgėjęs - startavome šį šeštadienį. Pirmieji rezultatai matosi: gerokai padidėjęs prisiregistravimų skaičius, nuolat programėlę besiinstaliuojantys žmonės (ir besiprašantys į draugus :) ).

Veiksmas vyks iki penktadienio pabaigos. Labai kviečiu prisijungti. Cozy dalina spring rolls‘us, Coffee Inn, Cozy Europa ir Wok to Walk vaišina kava, Shooters ir People kokteilius pilsto už ypač gerą kainą, dar kelios vietos siūlo nuolaidas sąskaitai. Visas sąrašas - facebook.com/FoursquareSavaite. Atidarykit, pažiūrėkit, palaikinkit (karščiausias naujienas iškart rašau ant sienos). Susiinstaliuokit Foursquare. Ir mieste nepaleiskit telefono iš rankų :)

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Cozy: nuolaida už laižiaką

parašė: eziukassukedais · 2009-11-16 · 2 komentarai

Hahahaha, kaip man patiko!!! „Cozy“ totally slaps Lithuanian Parliament! Šiandien prasideda akcija: pasilaižyk (nesvarbu su kuo - kad ir vyras su vyru) ir gausi 25% nuolaidą sąskaitai. Čia to paties kreivojo įstatymo prieš nepilnamečius žalojančią informaciją proga. Paprastas protestukas ir dėmesio atkreipimas, kad įsigaliojus įstatymui tokie pokštai būtų nebepriimtini - ypač jei šalia ledus valgytų koks nepilnametis (trauma visam gyvenimui iškart). Akcija-atrakcija (šiuo atveju toks rimas ypač tinka) tęsis visą savaitę. Aš jau įsivaizduoju, kaip bus gražu, kai vietoj atsiprašau, norėčiau sąskaitos, klientai tiesiog pamojuos padavėjai ir pasibučiuos.

Hm, o jei pietausiu vienas, ar galėsiu gauti nuolaidą, įstatymą pažeidęs su prie gretimo staliuko sėdinčiu asmeniu?

P.S. Postas nėra parduotas. Tik prisidedu prie buzz’o :)

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Aukok.lt - paaukoti gali kiekvienas!

parašė: eziukassukedais · 2009-10-14 · 10 komentarai

Noriu pasidalinti dar vienu projektu internete. Tai labdaros rinkimo įrankis Aukok.lt. Pagrindinis jo privalumas - paramos reikalaujantį projektą gali įdėti bet kuri NVO (reikia atitikti šiokius tokius kriterijus, tačiau pagal veiklos sritį niekas neišskiriamas), finansiškai prisidėti prie projekto irgi gali kiekvienas - sukurta paprasta aukojimo per e-bankininkystę sistema.

Surinkti pinigėlius kilniems projektams yra puiku. Tačiau ši platforma turi kiek gilesnių perspektyvų. Viena jų - naujo požiūrio į labdarą formavimas Lietuvoje. Iki šiol jis buvo gan paprastas: aukoja tik įmonės (nes nori formuoti gerą vardą) ir turtingi žmonės (nes šiaip pinigų turi per daug); paramos gavėjai - vaikai, seneliai ir Afrika (pataisykit, jei klystu - nesu didelis ekspertas :) ). O išties aukoti gali kiekvienas - ir nereikia skirti tūkstančių litų. Jei didelis žmonių kiekis paaukos kad ir po litą, jau bus puikus rezultatas! O kad aukotų daug kas, ir reikia tradicijos formavimo. Bei patogių įrankių. Pastarasis jau yra. Kiek žinau, formavimu Pilietinės Atsakomybės Fondas (Aukok.lt iniciatorius) irgi užsiima. Stiprybės jiems!

Šiuo įrašu einu link to, kad Aukok.lt yra puikus projektas ir geresnio miesto, kaip erdvės gyvenimui, kūrimui. Jau minėjau, kad ne tik suvokime apie donorus yra problemėlė, bet ir paramą gaunančius objektus. Dažniausiai tai yra kažkas nuskriaustas ir vertas gailesčio: sergantys vaikai, beglobiai seneliai, kačiukai, badaujantys afrikiečiai… Tačiau parama gali būti skirta ir tobulėjimui, vystymuisi! Tai gali būti pilietiškumo/kūrybiškumo mokymai, gali būti visuomeninė akcija/iniciatyva, gali būti gal net infrastruktūros kūrimas. Bet esmė, kad orientuotas į progresą, tobulėjimą, geresnės visuomenės kūrimą! Aukok.lt rinkti lėšas leidžia visiems projektams - ir gelbstintiems vargšus, ir norintiems kilti. Ir tik pati visuomenė pasirinks, kuriuos reikia palaikyti labiausiai!

Gal vertėtų kiekvienam pamąstyti, kiek galime per mėnesį skirti geroms iniciatyvoms? 2lt? 5lt? 10lt? Ir tą sumą reguliariai, kas mėnesį, paaukoti. Jei visi 1200 šio blogo prenumeratorių kas mėnesį išskirtų po 5lt, surinktume 6 000 litų!!!

Kolegos blogeriai, įsimeskit baneriuką ir papasakokit savo skaitytojams apie šį projektą (jei nepatinka animuoti, įdedu ir statinį). Twitterininkai/blakininkai/feisbukeriai - pasharinkit savo kanale. Paskleidžiam žinią, a? :)

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Jei norit turėti sveikus ratus, automobilį ateinančią savaitę laikysit kieme

parašė: eziukassukedais · 2009-09-14 · 20 komentarai

Primenu, kad prasideda Europos judrioji savaitė.

Labai rekomenduoju automobilius palikti kieme ir sėsti ant dviračių. Bo tai ateis panda sugėdintoja ir bus va taip va:

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Vestuvės prekybos centre. Įmanoma???

parašė: eziukassukedais · 2009-02-06 · 21 komentarai

Na tarkime aš tiesiog labai noriu ten susituokti. Ne pasitūsinti vestuvių dieną, bet būti oficialiai sujungtas su antrąja puse. Dabar tai neįmanoma, bo pagal įstatymus galime tuoktis tik santuokų rūmuose ir niekur kitur! Portalas Vestuves.lt nusprendė būti pilietiškais ir paleido iniciatyvą, kurios rezultatas, tikėkimės, bus galimybė tuoktis ir kitose vietose. Kokiose? Štai dabar mes kartu ir turėtume nuspręsti: kurios Vilniaus vietos yra tinkamos būti įtrauktos į Civilinės metrikacijos kodeksą kaip tinkamos santuokai registruoti.
Prekybos centro atvejis, žinoma, yra juokas. Bet teko girdėti, kad labai daug kas norėtų santuoką įteisinti Rotušėje arba Verkių parke.
Parašykite komentaruose Vilniaus vietas, kurios, jūsų manymu, būtų vertos santuokos stebuklo. Nesikartokit - reikia kuo daugiau idėjų, kur TIKRAI būtų verta tuoktis. Duomenys iš blogo, Vestuves.lt ir Vilnius.lt bus surinkti bei apsvarstyti. Išrinkus geriausias vietas, jos bus įtrauktos į Civilinį metrikacijos kodeksą! Taigi įjungiam fantaziją ir rašom! :)

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Užleisk vietą nėščiosioms ir troleibuse!

parašė: eziukassukedais · 2008-11-25 · 25 komentarai

Kasų ir parkavimosi vietų mamytėms iniciatyva išsiplėtė iki viešojo transporto. Dabar troleibusuose ir autobusuose pilna lipdukų, groja klipai ekranuose. Idėja viena: užleisk vietą nėščiajai arba tiems, kas turi mažų vaikučių (prisėdę šie gal mažiau muistysis ir klykaus).

Pamenat, rašiau apie Berlyno visuomeniniame transporte vykdomą draugiškumo kampaniją? Dabar panašus dalykėlis ir pas mus vyksta: reklaminiuose ekranuose (kur paskutiniu metu be socialinių reklamų mažai kas ir besisuka :) ) leidžiamas klipas, skatinantis užleisti vietą nėščiosioms ir tėveliams su mažais vaikais. Su ta pačia idėja kaip ir prekybcentriuose: šiems žmonėms dabar yra šiek tiek sunkiau.
Žinoma, jei lyginsime su Berlynu, tai atlikimas daug paprastesnis, tačiau reikia turėti omeny, kad viskas daroma idėjiniais, o ne CSR'iniais tikslais :)

Prekybos centruose kasos, atrodo, suveikė. Net kasininkės jau įsidrąsina kitiems pirkėjams pasakyti, kad užleistų mamytę ar tėvelį. Tai yra jėga!

Kaip manot, ar taip pat sėkminga bus ir viešojo transporto kampanija?

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Išplatinti žurnalai Mašta

parašė: eziukassukedais · 2008-11-22 · 7 komentarai

Nagi vagi na, išplatinau visą šūsnį Maštų. Kaip ir minėjau, jos visos sukrautos šalia kitų freebies gėrių kaip Pravda ir M.E. žurnalų bei skrajučių, tad rasit nesunkiai.

Sąrašiukas vietų:

Jei žinot dar vietų, kur žmonija dažnai nutūpia ir varto spaudą, užsiminkit - nutempsiu ir iki ten ;)
O jei kurioje išvardintų vietų nepavyks rasti, irgi nepatingėkit pranešti - greičiausiai kažkas nusprendė paskaityti namie. Tai irgi eidamas pro šalį papildysiu.

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Mieste balso teisę turi ne tik tie, kurie gali susimokėti už reklamą!

parašė: eziukassukedais · 2008-11-10 · 6 komentarai

Miestas - vieta pilna ženklų: reklaminių stendų, pranešimų, eismo ženklų. Kuriant juos, stengiamasi, kad kiekvienas visiems žiūrovams perduotų tą pačią žinutę ir tą pačią emociją. Ar tai gerai?

Mieste - vietoje, kurioje gyvena ir nuolat susiduria šimtai tūkstančių visiškai svetimų žmonių - dažnai pritrūksta elementaraus išsiskyrimo, savo identiteto pajutimo. Gi reklaminis stendas visiems praeiviams perduoda tą pačią žinutę - stengiasi parduoti tą patį produktą. Visi, kas turi pakankamai pinigų, gali išsipirkti reklaminį plotą ir iš jo transliuoti skatinimą atlikti tą patį, lengvai nuspėjamą veiksmą ir taip panaikinti bet kokias pretenzijas į savą nuomonę. Čia į pagalbą ateina gatvės menininkai.

Ant sienos palikta žinutė gali būti ne mažiau galinga, nei plakatas, pakabintas autobusų stotelėse. Tačiau be savo pagrindinės idėjos, ji taip pat reikš, kad mieste balso teisę turi ne tik tie, kurie gali susimokėti JCDecaux. Ženklas ant sienos išreikš paprasto miestiečio poziciją. O kartais ir užduos klausimą, į kurį atsakyti kiekvienas turės savaip - teks įvardinti savo nuomonę.

Gatvės menininkai „tepliojimą ant sienų“ naudoja ir kaip dialogo priemonę. Jei pamatei privertusią susimąstyti žinutę, pratęsk pats, atsakyk - gal ryt rasi trečią poziciją. Tai vienas iš būdų nepavirsti į identiškų robotukų armiją bei išsaugoti asmenybę, unikalią nuomonę ir požiūrį.

Šios mintys yra išsakytos Outi Kuittinen žurnale Mašta. Tai leidinys apie kūrybišką aktyvizmą - priemonę įdomiu veiksmu ir provokacija paveikti visuomenę bei priminti apie vertybes. Paskutinis numeris yra apie identitetą. Būtent apie tai, ką perskaitėte pirmosiose pastraipose - kaip svarbu neprarasti tapatybės esant mieste ir kaip tai padaryti kūrybiškais būdais.

Gavau šių žurnaliukų visą krūvą prieš kelias dienas iš vienos tarptautinės jaunimo organizacijos. Labai noriu pasidalinti - ten tikras teisingų minčių lobynas! Paliksiu labiau lankomose vietelėse, kuriose, manau, pavyks susitarti. Nutūpę išgerti puodelio kavos, pasigriebkit šį žurnaliuką. Nors ne visi tekstai yra lengvai skaitomi (beje, anglų kalba), tačiau patikėkit, yra verti įsigilinimo. Na, arba bent iliustracijas pažiūrėkit - jos irgi vertos dėmesio :)

Jei skaitot kokios geros vietelės šefukai ir manot, kad pas jus toks leidinukas turėtų gulėti ant freebies staliuko, contact me!
Kai jau išplatinsiu, pranešiu, kur gi jie visi atsirado.

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Matt šokis Vilniuje. Prisijungiam?

parašė: eziukassukedais · 2008-11-06 · 10 komentarai

Matt - vaikinukas, keliaujantis po visus pasaulio kraštus, šokantis kvailą šokį ir jį nufilmavęs dedantis į YouTube. Du tokie jo video peržiūrėti po 11 mln kartų, o pati istorija įkvėpė tūkstančius žmonių! Gal pasikviečiam Matt atvykti į Vilnių?

Šis vaikinukas nėra niekuo ypatingas - jis tiesiog mėgsta keliauti. Vienos išvykos metu draugas pasiūlė sušokti šokį prieš kamerą. Padarė jie tai kelis kartus skirtingose vietose, grįžę sumontavo ir tiesiog patalpino YouTube. Nerealu, bet šis nuoširdus trepsėjimas įspūdingų vaizdų fone žmonėms patiko - jie dalinosi nuoroda, o Matt tapo tiesiog įžymybe.
Bet pažė, kokiose nuostabiose vietose jis lankėsi! Pats esu daug keliavęs ir tikrai žinau, kad tai varginantis užsiėmimas (tuo pačiu ir nerealiai malonus!), tačiau šitas vyrukas išnaršė visą pasaulį! Kažkas nerealaus!

Po kelionės ir didelio šurmulio tarp žmonių ar matei tą veikėją šokantį vis kitoje vietoje visame pasaulyje???, atėjo pas jį karmtomos gumos gamintojas Stride ir sako: ej, mums patiko, ką darai. Gal nori tęsti? Apmokėsime visas išlaidas! Taip prasidėjo antroji kelionė:

Grįžęs po šios ir porą metelių pagyvenęs ramiai, jis vėl grįžo pas Stride. Parodė jiems tuos tūkstančius laiškų su prašymais atvykti bei pašokti kartu, ir iškeliavo vėl. Keliauja iki šiol, bet jau tada, kai būna pakviestas. Ir tik ten, kur susirenka pakankamai žmonių - mažiausiai 100.

Taigi-štaigi atėjo laikas Matt'ui atvykti į Vilnių, ane? Pirmas žingsnis - padaryti sąrašą žmonių, kuriuos ši idėja veža ir kurie norėtų pašokti kartu su Matt'u jo linksmą šokį. Tam pakūriau Facebook event'ą ir kviečiu visus prisijungti bei sukviesti draugus. Nes kuo daugiau norinčių sulauksim, tuo daugiau šansų, kad Matt atvyks!

Blogeriai, prašau ir jumi pagalbos: brūkštelkit įrašiuką, pakvieskite prisijungti ir savo skaitytojus bei jų draugus!

Galit ir baneriuką įsimest pas sau į blogą su nuoroda į šį įrašą arba Facebook event'ą

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos

Kritinė masė

parašė: eziukassukedais · 2008-04-24 · 3 komentarai

Rytoj vėl Kritinė Masė! Visi ant dviračių ir į gatves!

Laikas: penktadienis, 18:00
Vieta: Katedros aikštė

Kas tai yra jau pasakoti nebesiruošiu, rašiau čia, čia ir čia :)
Pagrindinės žinios: dviratis.org

O jei visgi teks sėdėti prie kompo tuo metu, galite pažiūrėti tiesioginę transliaciją iš Katedros aikštės.
Man pačiam greičiausiai teks pasinaudoti paskutine alternatyva. Matematinio modeliavimo pratybos semestro gale - ne šuns papas - net dėl KM negaliu aukoti.

Linksmo ir saugaus važiavimo!

<br /> <body> <p>This page uses frames, but your browser doesn&#8217;t support them.</p> <p></body><br />

Rodyk draugams

Temos: Akcijos ir iniciatyvos