BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Sviesoforai.lt: vaizdas iš gatvių kamerų tiesiogiai!

parašė: eziukassukedais · 2009-02-02 · 18 komentarai

Iš SĮ Susisiekimo paslaugos beveik kas dieną po naujieną! Šįkart - informacinė sistema su interaktyviu žemėlapiu Sviesoforai.lt. Galima pamatyti eismo srautų intensyvumus, kamščius, suplanuoti kelionę, sužinoti apie uždarytas gatves ir net peržiūrėti vaizdą realiu laiku iš sankryžų, kuriose įrengtos filmavimo kameros!

Eismo reguliavimo sistema atvira ir miestiečiams! Labiausiai veža galimybė pažiūrėti vaizdą iš kamerų. Pramogos matyti filmuką nepavyks, nes vaizdas atnaujinamas tik kas kelias minutes, tačiau susigaudyti situacijoje užteks pilnai. Pvz aš nuolat turiu dilemą - iki centro eiti pėstute, ar važiuoti. Esmė, kad gyvenu tokioje vietoje, iš kurios abiem atvejais užtrunku apie 25min. Turint transportą gal kiek greičiau, tačiau tik ne piko metu. Todėl į pavakrę bus labai pravartu sužinoti, ar jau kamštis yra, ar dar spėsiu nuvažiuoti. Tikiu, kad ratuotieji turės dar daugiau naudos, nes netikėtai susidarę kamščiai (pvz dėl avarijų) bus pažymėti atskirai - tereiks prieš išvažiuojant iš daro užmesti akį, ar neverta pakeisti įprastinio maršruto ilgesniu, tačiau toje situacijoje greitesniu :)
Yra ir maršruto planavimo funkcija. Įvedamas pradinis, galinis ir, jei reikia, tarpinis, taškai, o sistema pagal esamas sąlygas pasiūlo optimaliausią maršrutą.

Beje, kolkas veikia tik pirmoji atkarpa Oro uostas - Žaliasis tiltas. Tačiau greitai dirbs ir kitos (beje, kamerų vaizdus galima jau dabar stebėti visame mieste). Taigi laukiam projekto baigimo!

Man norėtųsi, kad SĮ SP apjungtų daugiau savo paslaugų. Pvz dabar turime ir visuomeninio, ir asmeninio transporto maršrutų planavimo įrankius. Kodėl jų neapjungus, atsižvelgiant į gatvių pralaidumą skirtingoms transporto priemonėms? Tarkime Konstitucijos pr. esantys kamščiai yra gan bjaurūs automobiliams, tačiau dėl specialių juostų, troleibusai ten važiuoja greitai. Jei centre atsirastų pakankamai stovėjimo aikštelių (kurias, beje, irgi prižiūri SĮ SP), sistema galėtų pasiūlyti iki aikštelės (kurios užstatymas irgi žinomas) nuvažiuoti automobiliu, sėsti į autobusą ir daug greičiau nukeliauti kelias stoteles juo.
Gal yra dar kokių idėjų, kaip galima sujungti SĮ SP turimus duomenis ir taip padaryti juos dar naudingesniais?

Primenu:
Sviesoforai.lt
VilniusTransport.lt
Marsrutai.lt
Parking.lt
VilniusTicket.lt

Rodyk draugams

Kategorijos: Technologijos18 komentarai ↓

 •   bfw // 2009-02-02 @ 08:29

  kažkiek integracijos yra - sviesoforai.lt žymimos stotelės, jose rodo važiuojantį viešą transportą bei nuorodas į atskirus maršrutus maršrutai.lt sistemoje

 •   ispanaz // 2009-02-02 @ 10:22

  Manau kolkas svarbiausias dalykas - turimų paslaugų marketingo bent kažkokio. Žmonės turi sužinoti kas apskritai yra, nes jei ne šis įrašas, tokios SĮ SP siūlomos galimybės liktų visiškai neatskleistos.

 •   eziukassukedais // 2009-02-02 @ 11:00

  ispanaz, na aš tai iš delfio sužinojau :)
  tik tiek, kad info sudėta į transporto skiltį, kurios, matyt, niekas neskaito :)

 •   Lapinas // 2009-02-02 @ 13:54

  Tikiuosi krizės metu šių paslaugų neapmokestins :D

 •   Andrius // 2009-02-02 @ 21:46

  Žiūrint toliau ir į didžiųjų šalių patirtį būtų šaunu, kad SĮ SP viešai pateiktų prieigą prie funkcijų, skirtų gauti informacija apie eismo situacija mieste, API pavidalu. Tokiu būdu įvairios logistikos (pvz. maisto, siuntų, keleivių pervežimo) įmonės galėtų apsispręsti ir integruoti šią informaciją į savo sistemas. Nauda dėl to ko gero būtų visiems.

 •   Wiktor` // 2009-02-02 @ 23:01

  visvien sis projektas - neblogas pinigu plovimas. taip, kameros gal ir gerai, kai kur reikalingos. bet sviesoroiu statymas kiekvienoj maziausioj sankryzoj (galiu pateikti desimtis pavyzdziu - ir 90% ju nera ir turbut nebus ijungti) yra nesamone…

 •   tomechek // 2009-02-03 @ 22:53

  Wiktor`, Kuo tau nepatinka tie sviesoforai? Ar tu uz juos mokejai? Ne, pinigai is Europos sajungos. Vaikscioti jie netrukdo, vietos neuzima, o kamsciu situacija tikrai pagerejo, ir vis dar gereja. Zinoma, jie neisnyko, bet to ir nereikejo tiketis. Griztant prie sviesoforu tai ju tiek daug pristatyta nes toks buvo projektas, o jeigu projekte parasyta, kad 13mln reikia isleisti sviesoforams, tai ir reikia pirkt sviesoforus nes kitaip teks grazinti atgal. Geriau jau daug sviesoforu + centralizuota eismo valdymo ir stebejimo sistema, naujos darbo vietos kvalifikuotiems darbuotojams ir tt, negu nieko.

 •   V-tė // 2009-02-04 @ 02:24

  Aina sau. Va tai ir apsišviečiau. Iš įdomumo pažiūrėjau kelis savo dažnus maršrutus ir supratau, kad visai neracionaliai benziną deginu kai kada. Ačiū, kad apšvieti liaudį, ežiuk :D (Bo aš tai tikrai delfyje transportu nelabai domiuosi.)
  O tie šviesoforiukai tai superiniai. Ne visi racionalūs (pvz Petro Povilo žiedas???), bet pvz Antakalnis kaip susitvarkė! Sureguliuota čiki, o ta sistemikė, kad kameros tave užfiksuoja važiuojant iš šalutinės gatvelės ir pagal tai pareguliuoja visos gatvės šviesoforus taip, kad kuo mažiau visiems trukdytų, yra išvis supadupa.

 •   Logika // 2009-02-04 @ 14:58

  Su milijonu skirtingų tinklapių tai tikrai pravalas:
  tvarkaraščiai vienur, bilietai kitur, maršruto planavimas ir stovėjimas dar kitur, dabar kamščiaqi ir šviesoforai, traukinių tvarkaraščiai ir bilietai, tarpmiestiniai autobusai iš Vilniaus, iš Kauno, tarptautiniai maršrutai — viskas pateikiama skirtinguose tinklapiuose, kurių visų neįmanoma atsiminti! Tragiškai nepatogu

 •   eziukassukedais // 2009-02-05 @ 10:56

  Puslapis su visomis Vilniaus kameromis ir kiek kitu išdėstymu. Vaizdas atnaujinamas kas pusę minutės:

  http://www.vilniauskameros.lt/

  (Ačiū, Neringa!)

 •   Anonimas // 2009-02-08 @ 10:36

  sviesoforas.lt NIEKUR NESURADAU TŲ VAIZDŲ IŠ KAMERŲ

 •   Chionsas // 2009-02-11 @ 09:13

  Galėtų dabar tą info per FM transliuoti GPS'ams =)
  (kaip normaliuose Europos miestuose)

 •   Alius // 2009-02-13 @ 16:15

  Tobulas pinigu plovimas. Nematau kur cia tokie pinigai sutirpo.

 •   xaocass // 2009-02-14 @ 06:39

  Labai jau pjauna aki - nera zodzio "optimaliausias" ;)optimalus ir reiskia -iausias ;)

 •   minivenas // 2010-12-23 @ 15:47

  Šaunu, kad atsiranda vis daugiau kamerų :)

 •   Satelitas // 2010-12-23 @ 15:49

  Galėtų kameros per satelitą transliuoti ;)

 •   zombis // 2011-06-23 @ 19:48

  Labai geras šviesoforas šeimyniškių gatvėje prie38 namo…. Kiekvieną dieną ten važinėju ten ir atgal. Susidaro didelės automobilių eilės… Anei pėsčiųjų anei automobilių kuriems reiktų duoti kelią nėra. Manau reikės paprašyti pas ką nors kad padarytų šiam šviesoforui DINGAU NEŽINOMA KRYPTIMI… Net pikta darosi kam jis ten stovi??????????

 •   vaizdo stebejimo kameros // 2018-08-29 @ 10:41

  Esu uz vaizdo stebejimo kameras. Manau tiek mieste tiek prienamu jos yra butinos tam, kad jei atsitinka kazkoks incidentas butu lengviau isiaiskinti kaip viskas vyko. Pats turiu vaizdo vaidzo kamera savo namu kieme ir tode jauciuosi saugiau.

palikti komentarą