BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Šeštadienį - „Diena su dviračiu!“

parašė: eziukassukedais · 2009-06-12 · 34 komentarai

Žinot, kažkada turėjau idėją padaryti projektą skatinti dviračių naudojimą mieste. Viena iš priemonių - vaikščiojančius ant dviračių takų viešai išvadinti liurbiais. Gal ir gerai, kad neįgyvendinau :) Tačiau neseniai gavau žinutę, kad projektas „Riedėk ekologiškai“ su labai panašiais tikslais yra šiuo metu daromas. Ir LABAI apsidžiaugiau.

Jei trumpai, tai iniciatyvos idėjos tokios:

1. Noras atkreipti dėmesį į egzistuojančias problemas, su kuriomis susiduria dviratininkai (neišplėtota dviračių takų infrastruktūra; pėstieji vaikštantys dviračių takais; nepalankus vairuotojų požiūris į dviratininkus ir pan.).
2. Pačius žmones paskatinti rinktis dviratį kaip ekologišką transporto priemonę.
3. Galų gale, ne tik skundžiamės tuo, kaip viskas blogai, bet ir stengiamės parodyti teigiamus dalykus. Trumpai tariant, trečia dalis - informacijos sklaida. Informuosime žmones, kurie nori keliauti dviračiu, kur ir kaip jie tai gali padaryti, pateikiame sėkmingų pavyzdžių (autoritetai).

Žodžiu, man atrodo stipru. Apie priemones išsiplėsiu kitąkart, o dabar trumpai apie tai, kas vyks šį savaitgalį:

Kaip kad yra „Diena be automobilio” ar „Nerūkymo diena”, kodėl negali būt „Dienos su dviračiu”? Tai kvietimas visiems žmonėms tą dieną išsitraukti dviratį ir su šeima, draugais išvažiuoti pasivažinėti, kur tik jų širdis geidžia :) Dviratininkai bus žymiai labiau pastebėti, jei jie užpildys visą miestą, o ne tik susibūrę į grupę nuvažiuos nuo taško A iki taško B kaip kad Kritinėje masėje.
Koordinatorių vaidmuo bus toks, kad abiejuose miestuose - Kaune ir Vilniuje - iniciatyvinė grupė, pasipuošusi akcijos marškinėliais, visą dieną važinės po miestą (pagrinde dviračių takais, kurie įeina į suplanuotus maršrutus) ir dalins akcijos atributiką (žemėlapiai, lipdukai, ženkliukai), bendraus su žmonėmis (tais pačiais nedėmesingais pėsčiaisiais ar vairuotojais) ir tokiu būdu skatins riedėti ekologiškai. Beje, yra šviežiai išleisti dviračių takų žemėlapiai, kuriuos bus galima nemokamai gauti „Dienos su dviračiu“ metu.

Taigi birželio 13d, šeštadienį, visi traukiam dviračius ir su draugais bei šeimynomis važiuojam pazylioti. Jei dar nebandėt, labai rekomenduoju išmėginti nerealiai sutvarkytą taką palei Nerį. Keletą maršrutų rasit prie projekto prisidedančiame puslapyje 2trip.lt

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita
žymės: , , ,34 komentarai ↓

 •   Algirdas // 2009-06-12 @ 13:19

  Dviračiai yra gerai :) - sveika, taupu, malonu - ko daugiau reikia šiuo „kriziniu“ laikotarpiu :)

 •   fille // 2009-06-12 @ 13:39

  “pėstieji vaikštantys dviračių takais” kad tik tokios bėdos būtų. Prasiverš mano provinciališkas pavydas - džiaukitės didmiesčių gyventojai, kad išvis dviračių takus turit, kiti miestai net padoraus grindinio automobiliams neturi, ką jau kalbėt apie skirtus dviračiams.

 •   Flyin Dre // 2009-06-12 @ 14:09

  Gal galėčiau prisidėti prie atributikos dalinimo ir tapti koordinatoriumi? :)

 •   atfatf // 2009-06-12 @ 14:30

  ‘vaikščiojančius ant dviračių takų viešai išvadinti liurbiais’ - va ,čia gerai, kad nepavyko. Akcijas reikia daryti teigiamas, kad visiems gera nuotaika būtų. Kaip gaila, kad šį šeštadienį negalėsiu sudalyvauti. Aš už dviračius.

 •   eziukassukedais // 2009-06-12 @ 14:35

  Į temą:
  nuo liepos ruošiamas privažiavimas prie Verkių parko:
  http://g.diena.lt/00/65/2127ab.jpg

 •   to fille // 2009-06-12 @ 17:29

  tada galima su mtb gatvemis vazineti :)

 •   Pėsčioji // 2009-06-12 @ 18:10

  O aš prieš dviračius. Rimtai. Tiesa sakant, ne visai prieš dviračius, o prieš dviračius ant šaligatvių. Jei jau norit važinėt dviračiais, tai važinėkit miško keliukais, arba važiuojamąja kelio dalimi, šalia automobilių. Ir man tas pats, kad jums ‘trūksta specialių takų’, kad ‘infrastruktūra neišplėtota’. Šaligatviai skirti pėstiesiems, o ne bepročiams su dviračiais. Marš nuo šaligatvių, dviratininkai jūs!

 •   to pescioji // 2009-06-12 @ 19:24

  keliu galima vaziuoti tik nuo 14 metu, taip kad vaikai irgi turi teise kazkur vazineti dviraciais. negrazu taip sakyti……….

 •   Flyin Dre // 2009-06-12 @ 20:03

  Pėščioji, nei ant šaligatvių negalima, nei keliais, nei takų nėra… Gal pradėt skraidyti? Nesijaudink, kojos tau nepervažiuosiu: mano stichija - keliai :)

 •   Senis // 2009-06-12 @ 21:24

  Aš nuo seno važinėju dviračiu. Ir Ostapenko neveltui garbina dviračius savo dainoje.

 •   tyliaityliai // 2009-06-12 @ 21:57

  mano kojelės po tokių nemekų dviejų pastarųjų vakarų krosiukų visai nenorėtų mint dviratėlio, bet achh, kaip jau čia, trauksiu ir savąjį (net jei ir šiaip pakankamai dažnai naudojamas jis).

 •   Dramblys // 2009-06-12 @ 22:36

  :/ norėčiau tokio dalyko Klaipėdoj…

 •   jore // 2009-06-13 @ 03:01

  Puikiai puikiai! Kaip tik naktinėju prie kursinio (skaitydama rss’us:) ir jau kelis kartus pagavau save mąstančia, kad šeštadienį net ir lyjant vis tiek reikės maut pasidviratint. Dėkui už papildomą sumotyvavimą!

 •   Laura // 2009-06-13 @ 11:11

  ypac vasara su dviraciu labai saunu pasivazineti!O kas diena i darba tikrai nenoreciau, su aukstakulniais nepatogu…

 •   Vidmantas // 2009-06-13 @ 11:13

  Vargu ar susirinks tikrai pastebimas dviratininkų kiekis šiandien - paskleidus info tą pačią dieną vargu ar galima ko tikėtis. Ir ypač kai toks neprognozuojamas oras :)

 •   eziukassukedais // 2009-06-13 @ 11:23

  Vidmantai,
  komunikaciją aš pats mačiau jau gal prieš savaitę, čia info pasirodė vakar (taigi dieną prieš).
  Gal nedaug, bet susirinks ;)

 •   eziukassukedais // 2009-06-13 @ 11:24

  Beje, juk ne paradas rengiamas, kad būtų visi pastebėti. Ne ką mažiau svarbu, kad apskritai mažiau važinėjantys išriedėtų laukan. Ir tikrai nebūtina, kad tokie būriu važiuotų :)

 •   wenceremos // 2009-06-13 @ 11:37

  blemba.o as ziauriai pries dwiracius waziuojamojoje dalyje mieste.nes tai pawojus tiek dwiratininkui, tiek vairuotojui.Dviratininkai (nesakau, kad visi) pastoviai stengiasi kuo greiciau pravaziuot kamsti, nardo ir nesupranta,kad jei ji viena masina uzkabins ir jis nukris, vaziuojanti paskui masina vargu ar spes sustot.Ypac pyktis ima, kai ant saligatvio ligiagretaus gatvei yra dviraciu takas, o tas ekologijos megejas varo atsiputes gatve.Tokiems isvis uzdraust vaziuot. O apie dviratininkus, vaziuojancius judriom gatvem patyliu, jus suprantat, kad mes, vairuotojai, netgi vaziuodami pagal taisykles, negalim akimirksniu sustot. Visuomenes didzioji dalis kazkodel yra nusiteikusi pries motociklininkus, taciau kai tokias pat kvailystes daro motorolininkai ar dviratininkai gatvese- jie vadinami ekologijos salinkinkais.Wtf?

 •   Vidmantas // 2009-06-13 @ 17:57

  wenceremos, juk tamsta ne aklas gimėte ir atidžiai vairuojant dviratininkai įprastai iš tolo lengvai pastebimi. Tai prie ko čia staigus sustojimas?

 •   Flyin Dre // 2009-06-13 @ 18:08

  Žmonių buvo ~20. Bet organizatoriai ir nenorėjo daugiau. Padalinom bukletus su maršrutais, ženkliukus, lipdukus :) Buvo smagu :)

 •   wenceremos // 2009-06-13 @ 18:47

  ne aklas, bet dviratininkai turi savybe issokti is uz sunkvezimio, autobuso, troleibuso ar siaip is nematomu zonu, kurias turi kiekviena masina. Dar jie turi savybe labai staigiai keisti krypti ir kamsciuose vaziuot vos ne skersai tarp masinu, uzkabint juos labai lengva. Taip pat turi savybe kristi. Be to, kai kurios judraus eismo gatves Vilniuje yra pakankamai siauros ir kai desine juosta vaziuoja dviratininkas, tu ji prisiviji, bet ji lenkt baisu, nes jis butu prie pat taves ir tu nenori jo uzkabint, nebutinai del savo kaltes, jis gali kriptelet i sona ir kabint tavo veidrodeli,todel tu stabdais ir lauki ,kol kazkas is kaires juostos tave praleis….Ir dar daug daug daug situaciju as galeciau papasakoti….

 •   Giedrė // 2009-06-13 @ 21:07

  iš tiesų, aš pyktelčiau jei mane netyčia užmynusią koja dviratininko kelią iššokęs tu, ežiuk, išvadintum liurbe.. O_o visada sąmoningai neeinu ta šaligatvio dalimi, kur nupieštas dviratis. Ir išmokau to Vokietijoje, tačiau niekas ant manęs nerėkė ir nesipravardžiavo…
  tai laiko klausimas, palaipsniui tai nusistovės mūsų, vaikščiojančių galvelėse. Abipusė pagarba,pradžiai būsų nice :)

 •   penktas levelis // 2009-06-15 @ 09:55

  wenceremos, automobilių vairuotojai taip pat turi savybę netikėtai atsirasti šalia tavo peties kai važiuoji dviračiu. Vat šian visa fūra Žirmūnų gatvėj taip pro pat petį pralėkė, vairuotojas tikriausiai nežinojo kas yra lenkimo manevras.
  O jei dviratininką paveji ir neužtenka vietos tvarkingai jį aplenkti - nelenk. Argi neakivaizdu? Palauk platesnio kelio ruožo.

 •   šeštas levelis // 2009-06-15 @ 10:01

  ai ir išvis wenceremos: važiuok į Londoną savaitei atostogų, susiveik dviratį ir gerai pavažinėk visais turizmo ir akcijų atrakcijų reikalais. Pamatysi kad automobiliai ir dviratininkai gali visai nesunkiai sugyventi vienoj erdvėj. Nėra idealu, bet veikia. Lietuviams vairuotojams dar toli iki tokio supratingumo.

 •   wenceremos // 2009-06-15 @ 17:17

  okey.wakar matytas vaizdas.Gelezinio vilko gatve, ruozas po tunelio, i kalna (vaziuojant is miesto) leistinas greitis 60km/h. Kelkrasciu vaziuoja dviratis.Jis vaziuoja zymiai leciau, nes juk gan status kalnas.Taip,as laukiu,kol bus galimybe aplenkt.Uz manes kiti daro ta pati. O dabar pasiskaitom KET, ten labai aiskiai parasyta, kad eismo dalyviai neturi trukdyt kitiems. O siuo atveju, dviratininkas trukdo ne tik man, jis trukdo dar porai desimciu automobiliu.Tai normalu?Del sunkvezimio, isvis patyliu, vairuotojas, sakai, nezino, kas yra lenkimo manevras?O tu, shumacheri ir armstrongai viename, bandei kada nors vairuoti ka nors platesnio nei dviratis, jau nekalbant apie fura?

 •   Veronika0627 // 2009-06-16 @ 14:53

  na jeigu sutvarkytu normaliai dviraciu takus, manau viskas butu tvarkoje. pvz ten kur greitis yra 60 km/h ir i kalniuka, kur aiskiai matos, kad dviratininkas tokiu greiciu neismins, ir tokiose vietose kur vos gali kelios masinos prasilenks nebus dviracio taku, tai visi graziai tilpsim. bet siaip, didziausia problema, kad pas mus zmones nesuvokia, kad dvirasio takas tai yra beveik kelias. na kita vertus, ko noret, jei pas mus zmones vaikscioje per gatves net nesusimastydami ..

 •   šeštas levelis // 2009-06-16 @ 15:05

  Pagal tavo taisyklių interpretacijas galima būtų ir tau uždrausti vairuoti automobilį, nes trukdai viešąjam transportui, kuris perveža kurkas daugiau keleivių ir tai daro palyginus ekologiškai.

  Dėl Geležinio Vilko gatvės - daugelis dviratininkų sutinka, kad kai kuriose panašiose gatvėse dviračių eismas būtų draudžiamas. Bet jos yra mažiausia problema, nes ten tų dviratininkų praktiškai nebūna.

  O dauguma problemų yra eilinėse miesto gatvėse, kur vairuotojai kažkodėl nesugeba lenkdami atsitraukti iki kairiojo juostos krašto ir lekia pro petį. Na ir dar šimtai problemų, bet čia vistiek tiesos nerasime.

 •   šeštas levelis // 2009-06-16 @ 15:09

  Beje statesnės įkalnės su intensyvesniu eismu ir turėtų būti ta vieta kur būtų įrengiami atskirti nuo eismo dviračių takeliai (tik ne tie papeckioti ant šaligatvio dažais). Bet, kadangi savivaldybėj tikslas nr1 yra pinigus panaudot/išleist, o ne kažką pasiekti, tai vat ir turim tokių wenceremos pasipiktinusių automėgėjų klubą.

 •   AJ // 2009-06-16 @ 18:58

  mm gerai gerai dviratukas, pats kaunietis, geru labai trasu zinau aplink kauna ir buna visokie masiniai vazevimai dviraciu klubu organizuojami. tiesiog aptingau kai masina isigyjau :|

 •   wenceremos // 2009-06-21 @ 16:59

  automegeju klubas nebutu pasipiktine, jei dviratininkai vazinetu isijunge galva ir galvotu ne tik apie tai, kaip jie kazkur skuba, bet ir apie tai ar netrukdo jie kitiems…

 •   wenceremos // 2009-06-22 @ 22:54

  siandien vaziuoju ta pacia gelezinio vilko.Mina dviratininkas.Maza to, kad labai spakainai sau mina,tai dar ir slaloma padare tarp bruksniniu liniju, nu kaip tai pawadint? :)

 •   Asas // 2009-08-05 @ 08:51

  Dvirati dalima pasiimti is cia
  http://www.ratelis.lt/
  galima susitarti ir del nuomos savaitei ar men :)

 •   sekso prekes // 2009-08-14 @ 15:02

  nuvyksti zmogus i kokia Olandija tai net pavydas apima, kaip ten dviraciu infrastuktura ir pagarba dviratininkams isvystyta

 •   Dviratis // 2009-12-21 @ 23:34

  Dviratininkų meka vis dėlto yra Danija, nors nereikia nei Olandijos, nei Danijos, mūsų kaimynai estai, būtent Talline turi puikią dviračių infrastruktūrą, nemokamas dviračių saugojimo aikšteles, dauguma dviračių takų iš abiejų kelio pusių… Taip kad imkim pavyzdį…

palikti komentarą