BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Kodėl kauniečiai Vilnių vadina Portugalija?

parašė: eziukassukedais · 2009-09-23 · 70 komentarai

Prieš metus pirmąkart išgirdau, kad Vilnius kituose miestuose vadinamas Portugalija. WTF, galvoju! Ale nepanašu, kad labai teigiamai tai skambėtų. Bet kodėl būtent Portugalija? Ir kas taip sugalvojo? Per laiką pastebėjau, kad tai labai nusistovėjęs pavadinimas! Taigi pabandžiau atskleisti paslapties šydą!

Panašu, kad labiausiai šis įvardinimas sklinda iš Kauno. Na, nuo senų laikų Vilnius ir Kaunas vienas kitą traukia per dantį. Išsilavinę žmonės to nebedaro, arba nebent tik juokais. Tačiau neabejoju, kad yra likę žemesnio socialinio sluoksnio asmenų, kurie iki šiol mielai atspardytų vilnietį. O štaigi mano rasti panašumai tarp Portugalijos ir Vilniaus:

 • Negrynakraujiškumas. Kauniečiai nuo senų laikų Vilnių laiko lenkų ir rusų kraštu bei didžiuojasi esantys grynu lietuvišku miestu. O Kolumbas (portugalas) buvo didis keliautojas, tad visai šaliai prikabinta keliautojų tautos etiketė. Keliautojas, kažkur nuvykęs, tampa tos šalies svetimšaliu - tokiu pačiu, kaip ir rusai/lenkai Vilniuje. Taigi Vilniuje gyvenantys yra keliautojai - kaip ir portugalai.
 • Betvarkė. Turbūt Vilnius laikomas dideliu, netvarkingu, nešvariu ir chaotišku miestu. Taip, Portugalija turi tokį pat įvaizdį.
 • Lokacija. Vilnius yra kažkur toli (o da, už 100km), šalies pakrašty. Taip, kaip ir Portugalija Europos žemėlapy - toli bei kampe!

Dar vienas kilmės niuansas - pavadinimas atėjo iš zonos. Bent jau nemažai info šaltinių teigia, kad šis terminas ypač vartojamas būtent įkalinimo įstaigose. Na, ir nieko keisto, kad iš ten atėję asmenys nusikalstamose grupuotėse tampa stiprūs lyderiai, kurių žodynas atkartojamas. Galų gale, net ir Henriko Daktaro knygoje naudojamas šis įvardinimas. Neabejoju, kad yra tokių, kuriems ši knyga tapo biblija :)

Bandau daryti išvadą, kad šis įprotis paplitęs tik tarp tikrai primityvaus mąstymo asmenybių :) Jei tarp skaitytojų yra prieštaraujančių šiai idėjai, skelkit savo argumentus - būtų įdomu padiskutuoti!

Pagal reikšmes, panašu, kad pavadinimas turėtų skambėti žeminančiai. Tačiau bent jau man Portugalija yra puikus kraštas, kuriame buvau ir labai mielai darkart sugrįšiu. Beje, ten labai gražūs žmonės! Tad susiklostė įdomi padėtis, kad jei koks ant Vilniaus pykstantis jaunuolis mane pavadintų portugalu, norėtų įžeisti. O aš tik likčiau pamalonintas!

Gal kas nors esate daugiau aiškinimo versijų girdėję? Panašu, kad vieno atsakymo neatkasime - čia jau šiuolaikinė tautosaka! Todėl visos versijos labai įdomios!

Ir ačiū visiems, kas įkvėpėt ar pagelbėjot renkat info įrašui ;)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Dienos pastebejimai
žymės: , , ,70 komentarai ↓

 •   Mantas // 2009-09-23 @ 01:20

  Pirma karta girdziu toki issireiskima. Man atrodytu kad cia kaip tik tipo “kietas” budas vadinti vilniu. Kauno chebryte kuri turi Vilniuj dėlų, kurie megtu cia pagyvent galetu taip vadinti, kaip tolima krasta.
  Tokia prielaida isvedu paralelei naujininku-naujanu-newyanu-NY ir kitu panasiu linksmybiu pasekoje

 •   Gediminas Gasiulis // 2009-09-23 @ 01:26

  ten pabaigoje padėkoji draugams “zonoje”? :)))

 •   eziukassukedais // 2009-09-23 @ 01:39

  Gediminai,
  o tai ką, žmonės iš ten neverti padėkos? :D

 •   Linas B. // 2009-09-23 @ 02:03

  Taigi ryto vėliava kaip portugalų. Nepagalvojai? Štai ir visa teorija.

 •   Linas B. // 2009-09-23 @ 02:05

  Fak, susimoviau. Sulyginau su čekais. Ignore plz :D

 •   Linas B. // 2009-09-23 @ 02:05

  kroatais ^^

 •   Apytiksliai // 2009-09-23 @ 03:10

  na esu lyg ir girdėjusi tokį Vilniaus vadinimą, bet lyg ne visą Vilnių taip vadino, o kažkurį rajoną.
  Na Niujorku tai mano aplinkoj niekas Naujininkų nevadina, tiktais studentiškas Niujorkas visur girdisi :}

 •   PinkCity // 2009-09-23 @ 07:20

  Esu kauniečiausia kaunietė, bet tikrai pirmą kartą tokius dalykus išgirdau!

 •   ZmogusNegalintisUzsiciaupti // 2009-09-23 @ 07:46

  Tikra tiesa, kad vilniečius jau nuo seno kauniečiai portugalais vadina. Gal ir kituose miestuose pasitaiko, bet teko tik su kauniečiais susidurt šiuo klausimu. Deja apie kilmę pasakyti negaliu nieko, bet patvirtint, kad dalykas gana senas tikrai galiu, nes girdėti teko gal net prieš 5 metus (ir manau, kad pavadinimas atsirado dar seniau).
  Įžeidžiančio ir aš nieko nematau, tiesiog čia gal suklasifikuota Lietuva truputį kitaip nei mes pratę :D

 •   ztkp.lt (Paulius) // 2009-09-23 @ 08:07

  Domantai, kaip jau sakiau, ne iš Daktaro knygos tas pavadinimas atsirado ;) ir ne Daktaro knyga jį išpopuliarino… Ir vis dar tvirtai laikausi nuomonės, kad viskas yra dėl to, kad ne visi kalėjime sėdintys vilniečiai lietuviškai kalba be akcento… Šiaip, kiek pamenu ir suprantu, vilniečio pavadinimas “portugalas” ilgą laiką buvo užmaršty ir nevartojamas, bet krepšinio portalų komentatoriai ir Žalgirio-Lietuvos Ryto priešprieša vėl jį įvedė į vartoseną…. Beje, “kavianskas” irgi yra kalėjimo žodis ;) gaila, bet nerandu tokio ilgo gero straipsnio apie kalėjimo žargoną, kurį Vidas Bučinskas buvo pas save įsidėjęs… Va ten tai buvo kalėjimo žargono lobynas su paaiškinimais…

 •   eNyu // 2009-09-23 @ 08:08

  Jo, dažniausiai sporto sirgaliai naudoja šituos terminus.:) Ir aišku, jų kontekste tai dažniausiai skamba įžeidžiančiai.

  Ir nors aš ne kartą girdėjau šitą apibūdinimą, bet jo kilmė man visada buvo paslaptis. Tad dėkui už šitą temą, tikėsimės, kad kas nors komentaruose iškels bent keletą gerų teorijų.:)

 •   Yvl // 2009-09-23 @ 08:19

  Esu girdėjęs aiškinimą, kad Portugalija imta vadinti nuo rusiško žodžio “порт” (uostas). Kaip taisyklė uostamiestis būna daugiakalbis, kas yra ir Vilniuje…
  Kas yra domėjęsis “zonos” žargonu - šitas paradoksas atrodytų pats švelniausias :)

 •   Evaldas // 2009-09-23 @ 08:25

  Autoriui.
  Kolumbas (Colombo) pagal kilmę buvo italas, o ne portugalas. Bet į Ameriką plaukė su Portugalijos vėliava.

 •   Regis // 2009-09-23 @ 08:58

  Idomus straipsnis gavosi :) Ir nemazai si termina paaiskinanciu teoriju iskelta ;)

 •   nus... // 2009-09-23 @ 09:08

  toks vaizdas vieną knygą tik skaitei, kur zonos terminai panaudoti.

 •   eziukassukedais // 2009-09-23 @ 09:09

  nus…
  taip, čia reklama. man sumokėjo :D

 •   Futbolo Analitikas // 2009-09-23 @ 09:30

  Kalėjimo žargonas čia ir ne kitaip, o 99 proc. visų, vilniečius vadinančių portugalais, patys nesugebėtų paaiškint kodėl.
  Beje, ar esat kas girdėję Marijampolę vadinant Majamiu? :) Čia, manau, dėl panašaus skambesio, toks kaip trumpinys gaunasi, nes žodyje Marijampolė yra net 5 skiemenys ir jį dažnai vartojant norisi kažkaip sutrumpint. Tai va - Majamis gaunasi :D

 •   rf // 2009-09-23 @ 09:42

  Čia iš Pauliaus minėto straipsnio apie kalėjimo žargoną:

  Kalinių hierarchija. Kiekvienas asmuo, pirmą kartą patekęs į Lukiškių
  tardymo izoliatorių, turi užimti tam tikrą vietą kalinių hierarchijoje.
  Pakartotinai įkalintieji asmenys paprastai užima anksčiau buvusiąją savo
  nišą. Į kamerą atvestas naujokas pirmiausia „apčiupinėjamas”, t.y senbuvių
  išklausinėjamas, iš kur jis. Mat kalinius vienija bendros kilmės supratimas,
  todėl pagal anksčiau gyventąjį regioną jie buriasi į mastis (rus.(arklio)
  plaukas), nors šis skirstymasis ryškesnis ne kalėjime, o zonoje.

  Pagrindą sudaro Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių
  mastiucha, kiti dažniausiai jungiasi prie jų. Vilniaus rusai yra vadinami
  portugalais, nes ne visi iš jų kalba lietuviškai. Vilniškiai bendrauja
  (kentuojasi) su klaipėdiškiais, kauniškiai su panevėžiškiais (čeburekais).
  Šiauliškiai (šiaulianski) sudaro atskirą grupę, nors nėra tokie stiprūs kaip
  vilniškiai ir kauniškiai (kavenska mastiucha, kavenski). Nors kiekvienas
  suimtasis turi pasisakyti pateikto kaltinimo straipsnį, tačiau smulkiau
  klausinėti apie bylą laikoma neetiška, antra vertus, įkyrus smalsuolis gali
  būti palaikytas policijos šnipu (ožiu). Pamažu išsiaiškinama, kokią vietą
  naujokas užėmė laisvėje, kriminalinio pasaulio atstovai ieško bendrų
  pažįstamų.

 •   Gabija // 2009-09-23 @ 09:51

  Į Kolumbo tėvynės vardą pretenduoja ir Ispanija, bet tikrai ne Portugalija. Ir per vandenyną jis plaukė su Ispanijos, ne Portugalijos vėliava, ir po kelionių sugrįžo į Barselonos uostą. Vasko de Gama buvo portugalas :)

 •   paprastai // 2009-09-23 @ 10:23

  Net neabejoju,kad pavadinimas susijęs su sovietmečiais “desantuotais” įvairaus plauko veikėjais iš visos a.aTSRS.

 •   Mindauqas // 2009-09-23 @ 10:48

  Labai įdomi tema ir senokai ja domiuosi.

  Vienas paprasčiausių būdų jai paaiškinti yra lenkų ir portugalų kalbų skambėjimo panašumas. Net ispanai išgirdę lenkų kalbą, sako, kad ji skambesiu panaši į portugalų.
  Nes kaip tik kauniečiai vilniečiams labiau prikaišioja lenkiškumą nei rusiškumą.
  Tačiau ši teorija, beveik neturi pagrindo, nes tuo metu, kai vilniečiai buvo pradėti vadinti portugalais (Sovietų Sąjungos laikais), lietuviai mažai keliavo, todėl žinoti portugalų kalbą ir ją palyginti tikrai nelabai galėjo.

  Tačiau, kodėl vilniečiai buvo pradėti vadinti visai mums neartimos ir beveik jokių sąsajų su Lietuva neturinčios šalies piliečiais? Vientelis tuo metu buvęs ryšys su užsieniu buvo sportas, o dar konkrečiau - futbolas.
  Kiek teko susidurti “portugalas” atsirado apie 80-tųjų vidurį. Kaip tik 1984 m. vykusio Europos futbolo čempionato metu portugalai žaidė labai banguotai, bet nukeliavo iki pusfinalio ir taip atkreipė į save visų dėmėsį. Tuo pačiu metu pradėjo stiprėti ir Vilniaus “Žalgirio” futbolo komanda. Todėl labai tikėtina, kad būtent iš kauniečių ir kilo toks pavadinimas, nes suprask jūs žaidžiate tą futbolą, kaip kokie portugalai, o mes (Kauno “Žalgiris”) krepšinį [kaip ameriekičiai]. (Reikia nepamiršti, kad būtent kauniečių lūpose, tuo metu žodis Amerika buvo tariamas labai labai pagarbiai.) Čia tuo pačiu gali būti ir kita sąsaja su futbolu, nes futbolą tuo metu kiemuose labiau žaidė butent rusakalbiai. (Čia galima lyginti su cituota knyga apie kalėjimo žargoną “Vilniaus rusai yra vadinami portugalais, nes ne visi iš jų kalba lietuviškai. “).

  Aišku, sužinoti, iš kur kilo šis palyginimas sunku, kaip ir “ramus kaip belgas”, tačiau panašu, kad ir vienas, ir kitas pasakymas kilo iš futbolo.

 •   Rokas Arbušis // 2009-09-23 @ 11:25

  kiek gyvenau Kaune, neteko girdėti, kad vilniečius “portagalais” kas vadintų.
  pirmą kartą tokį terminą pamačiau tik Henriko Daktaro-Henytės knygoje.

 •   Yvl // 2009-09-23 @ 12:43

  dar vienas komentaras is enterneto:

  “Na chia ir nutampyta i lankas.
  Portugalijoje pachiu portugalu yra mazhiau nei atvykeliu ish kitu shaliu!
  Manau dabar aishku kodel taip Wilno vadina?”

 •   vidas // 2009-09-23 @ 12:46

  http://vidas.bucinskas.lt/temp/kalejimas.html

  pauliaus minėtas straipsnis :)

 •   v // 2009-09-23 @ 12:47

  Sis terminas vartotas dar sovietu laikais, ir ji vartodavo daugiausia kaunieciai (esu pats kaunietis, ir tai girdejau jau pries 20 metu). nezinau peripetiju, bet mano manymu partugalai prilipo del vilniaus krasto vietiniu nesuprantamos kalbos - kuri nei rusiska nei lenkiska, o kazkoks darinys…

 •   eNyu // 2009-09-23 @ 13:31

  Vido straipsnyje “burbuliatorius” įgauna visai kitą prasmę.:D

 •   ENORCA // 2009-09-23 @ 16:35

  oho - o dar sako, kad naujoji karta negerbia senosios XD net žargoną “nusisavina” ;D

 •   rednails // 2009-09-23 @ 16:38

  ne kartą esu girdėjusi šitą terminą, bet niekad nesupratau. ačiū:)

 •   Roberto // 2009-09-23 @ 19:06

  Aš pats vilnietis, bet vilnių vadinu portugalija. Nes vilniuje gyvena vien rusakalbiai ir lenkai.

 •   Giedre // 2009-09-23 @ 19:30

  Aš šį žodį girdėjau tik tarp fūristų ir Marijampolės auto-turgaus prekeivių. O kodėl? Na dažniausiai dėl to, kad daugelyje profesijų egzistuoja profesinis žargonas. Dėl to vilniečiai - portugalai, panevėžiečiai - Čikaga, Marijampolė - Majamis, Lenkija - Plungė ir t.t.

 •   Mindauqas // 2009-09-23 @ 20:21

  Majamis ir Čikaga yra labai neseni pavadinimai, atsiradę jau Nepriklausomybės laikais.
  Beje, čia šiek tiek skiriasi - nes ne pats Vilnius vadinamas Portugalija, o vilniečiai portugalais.
  Ir kaip minėjau, kalba nelabai tinka šiuo atveju, nes sovietiniais metais niekas beveik nežinojo kaip kalba portugalai, todėl vilniečių taip vadinti tiesiog negalėjo.

 •   Juozas // 2009-09-25 @ 13:52

  Pirmą kartą išgirdau iš šauktinių. Aiškino tuo, kad šauktiniai iš Vilniaus krašto lietuviškų komandų nesuprato. Nesupranta - vadinasi užsieniečiai. Tarnavę pasakojo, kad yra būdų greitai išmokyti:)
  O portugalai, nes toji šalis vienu metu prasuko tokią reformą, kad švietimą iš esmės papjovę buvo.

 •   rbrts8 // 2009-09-27 @ 19:46

  Pvz man kaip tik patinka kad Vilniui gyvena lenkai,rusai,armenai,baltarusai ,ispanai ,italai ir t.t man pvz atrodo kad kauneciai ar kitu mazesniu miestu gyventojaj tesiok kompleksuoja kad ju miestas nera svarbus centras,miestas neturi turtingos istorijos neturi universtiteto kuriame mokesi istorines asmenibes ju miestuose negyveno legendos jie neturi to ko turi VLN :)

 •   2 > rbrts8 // 2009-10-03 @ 14:59

  jojo, Lietuvoje niekur nera nei kulturos, nei istorijos :) tik portugalai visko turi su kaupu.

 •   Anekdotai // 2009-10-18 @ 15:50

  Portugalija labai grazi salis :) o Vilnius tikrai grazesnis uz Kauna. Gal todel? :)

 •   Defas // 2010-02-27 @ 16:55

  kiek ziuriu tai kewnas su kaleimu vis asocijuojamas :/ sutapimas? :D

 •   bzum // 2010-04-08 @ 00:58

  gal ir juokinga, bet žodis “Kaunas” fonetiškai labai panašus į portugališką žodį “conas”, o tai išvertus į lietuvių kalbą reiškia vagina, tiesą sakant daugiskaita - vaginos.
  sutapinas? ;D

 •   eziukassukedais // 2010-04-08 @ 01:54

  bzum,
  fonetiškai “Kaunas” ir prancūzams nelabai švariai skamba ;)

 •   furija // 2010-07-21 @ 09:03

  mielieji, matyt Portugalai turi kazka mums artimo, nes buvau bendrame projekte ir gaminome balta misraine, jie pasake, kad turi tokia pat.. dar buvo kazkas panasaus..

 •   Tadas // 2010-07-30 @ 17:56

  2008 metais futbolo klubas FBK Kaunas pateko į trečiąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą, nugalėję Glazgo Rangers.
  Teko girdėti, kad tuo metu FBK Kauną palaikė ir kauniečiai ir vilniečiai. Kauniečiai sirgo už komandą, vilniečiai sirgo už trenerį (portugalą J. Couceiro).

 •   Kloun // 2010-10-10 @ 20:20

  Todel, kad Vilniaus apskr. snekama neaiskia kalba, nei lietuviskai, nei rusiskai, nei lenkiskai, nei baltarusiskai…, kazkokia misraine…”puide do turgas kupe petuka’…;-]]

 •   Jurgis Klounui // 2010-11-11 @ 00:14

  Turbūt turi omenyje Vilniaus rajoną, ne apskrity, nes apskritis didelė. Į apskritį patenka ir Ukmergė bei Širvintos su savo rajonais, kuriuose kitataučių nedaug.
  Tvarka, tarkim rajone kalba neaiškiai, tačiau kodėl kas neaišku turi būti portugalų kalba? Kodėl ne italų, ispanų, prancūzų, olandų ar kokia mandarinų? Dažnas besisvaidantis tokiais epitetais, kurie jam kažkodėl atrodo įžeidimas, net neįsivaizduoja kaip ta kalba skamba ir kuriam pasaulio kampely ta Portugalija įsikūrus.

 •   edita // 2011-02-28 @ 14:45

  tas pavadinimas yra labai senas girdejus ji jau daugiau kaip pries 20 metu. tikrai taip vadina vilniecius del to kad daug kitokiu tautybiu zmoniu gyvena vilniuje jau daug metu. Kaunieciai dauguma yra nacionalistai del to piktinasi kai daug metu zmogus gyvena lietuvoje ir nesivargina ismokti kalbos, ir net senyvo amziaus zmones gyvenantys ir gime vilniuje sneka su stipriu akcentu ir labai iskraipo kalba. atvaziavus i vilniu ir paklausus gatveje praeivio kelio neidavo suprasti ka jis sneka nors tuo metu daugumas suprasdavo tiek rusu tiek lenku kalbas… del to ir vadina portugalais. ir tai nieko pikto tiesiog tokia realybe nes mes nuvaziave lenkijo rusijoj ar kitoje betkurioje salyje nekalbam lietuviskai ir nemanom kad lietuviu kalba tarptautine ir visi turi suprasti…

 •   Porugalas // 2011-02-28 @ 18:41

  EIK TU NAXUI DUXE!!!!!

 •   aha // 2011-03-01 @ 15:12

  as tik viena pastebejima padarysiu - mazai pazisti portugalu (tu tikruju :) ) - jei jau jie tau grazus zmones. esu gyvenes portugalijoj ir turejes versla su keliais portugalais vokietijoje, tai atvirai pasakius, net lenkai man dabar mielesni uz juos atrodo… nors kita vertus, jei ten lankaisi kaip turistas, kurortuose, tai neabejotinai jie gali pasirodyti labai mieli ir draugiski zmones - ne is vieno uzsieniecio besilankiusio musu salyje esu girdejes “kokie faini tie lietuviai” :)
  ps - pagal operavima zodziais “is zemesnio socialinio sluoksnio”, matosi, kad turbut jaunas/jauna esi ir mazokai gyvenimo patirties dar pas tave krepselyje :) su laiku tikiuosi isaugsi. sekmes. o siaip buvo idomu pasiskaityt.

 •   fr1omas_ // 2011-06-08 @ 20:37

  Tai, kad kolumbas buvo italas..

 •   pav. // 2011-08-03 @ 16:13

  Airijoje lietuviai, atvyke is provincijos, vilniecius vadina “portugalais” del to, kad vilnieciai stilingai rengiasi, kad sostineje yra daugiau pramogu ir pan. Taip man aiskino ten gyvenantys lietuviai, kai paklause is kur tu, atsakiau, kad is Vilniaus, ats. buvo toks: “O…, miescionka, portugale” I klausima , kodel, gavau toki ats. Manau, kad provincialai pavydi mums, vilnieciams.

 •   Shnekis // 2011-10-01 @ 14:55

  Prasivardziojat kai pirmoj klasei,kada uzaugsit :D :D

 •   TV // 2011-11-20 @ 20:52

  kaunas - Daunas

 •   samane // 2012-01-10 @ 01:06

  http://www.cha.lt/2007/03/09/kaunas_vs_vilnius.html

 •   harismac // 2012-02-05 @ 13:20

  Kas domitės krepšiniu, paskaitykit mano blogą:

  harismac.blogas.lt

  Tikiuosi sudominau, dėkui už dėmesį ;)

 •   harismac // 2012-02-05 @ 13:20

  Kas domitės krepšiniu, paskaitykit mano blogą:

  harismac.blogas.lt

  Tikiuosi sudominau, dėkui už dėmesį ;))

 •   TDFDFD // 2012-02-13 @ 21:06

  Dar gali but delto, kad moneta portugalas buvo kaldinta ATR, o i ATR sudeti iejo ir Lietuva, bet visoje ATR pirmenybe turejo Lenkija ir visur vyko polonizacija. Vilnius = Lenkija. Cia tik mano teorija, gali but, kad visai prasoviau. http://lt.wikipedia.org/wiki/Portugalas_(ATR)

 •   Gytis // 2012-05-10 @ 14:45

  Viduramžiais, Vilniuje būdavo kaldinamos monetos vadinamos - portugalais ir pusportugaliais… Gal nuo to ? Mano versija.

 •   ramus kaip belgas // 2012-08-16 @ 10:40

  posakis ” Ramus kaip belgas” kilo tarpukario Lietuvoje, kai į šalį buvo atvežti labai stiprūs ir ramūs arkliai iš Belgijos.
  šis posakis pasaulyje nevertojamas ir net belgams būna keista išgirsti tokį savęs apibūdinimą… Štai kodėl pasaulis nesuprato Pakso, kai jis per apkaltą pareiškė, kad yra ramus kaip belgas…

 •   straipsniu direktorija // 2012-09-08 @ 21:03

  portugalija vis geriau nei albanija :D

 •   Babyte // 2012-09-10 @ 12:17

  Nepamirškime, kad Portugalijos simbolis yra gaidys.. Ka manot? Galbūt dėlto?

 •   lipdyk // 2012-11-01 @ 21:54

  :) kazkoks nesamoningas rasinelis, nors jei bahuras 5okas tai dzin, jei is savo krasto nosies nebuvo iskises tai irgi dzin, bet jei nori bent jau mastanti suvaidint tai tada trink sita rasliava :) lenku sutinku Zeligovskio deka cia turim i valias, bet 100% Lietuvis kaunietis lenkiskai geriau moka nei vilnietis nes smaksodavo vien lenkiska tv ir apsipirkt varydavo i lenkija :) P.S. rusakalbiu nei vilniui nei kaune nera daugiau, kiek priveze armija tiek turim, Kaune lietuviskose kapinese siandien maciau kas antra kapa rusiskais uzrasais vien ka reiskia garsioji kauniete Natasa Ivanova (Zvonke, Bunke. …ke gal del to taip pavardes kaitalioja) O del svaros mielasis atvaziuok i vilniu ir paziurek… :D

 •   Vilnius // 2012-11-02 @ 21:57

  Kokie jus ten kaunejietiski nebutumete ,bet portugalais mes jau vadinames labai senai ,tad gal gimet per velai jai nieko nezinot…

 •   nepiktas // 2012-11-06 @ 21:41

  sava prizme atsimindamas asociacijas su Vilniumi turiu tokią versiją, nuo 1985 metų būdamas kauniečiu pradėjau uoliai lankytis Vilniuje, ten mane traukė aplankyti kabokus ir pajusti kažkokį laisvesnį platesnį pramogos pojūtį dar būnant 17 kos o ir pavardinsiu įspūdžius, toks baras Bačka buvęs Rotušės aikštėje jei kas pamenat, ten buvo kaip ir įspūdingiausias kabokėlis rūsyje gulinčios bačkos interjere, ten tradiciškai būdavo portveino o ir taip vadinami rašalai, reikia pavardinti ir kitas knaipes kaip Laumė kur darydavo skanius kokteilius su apelsinų sultim ko nebūdavo kitur ir dar vidiakas buvo, rodė ten klipus kas žiauriai vežė, Lokio restorane duodavo meškos kraujo, galbūt tos džiugios asociacijos lydimos dažniausia portveinu ir suformavo tokį apibūdinimą kaip portugalija, žvelgiant į 80 tūjų galimybes jauni žmonės į Vilnių atlėkdavo išgert portveino tai gal tai ir gan nepiktai pakrikštijo miestą Vilnių :)

 •   nepiktas // 2012-11-06 @ 22:02

  dar paakcentuosiu kaboką Bačka, paklausinėkit vyresnių bohemsčikų, gali būt idomi medžiaga kaipo ir nepaminėjau Rotondos ten irgi legendos , Borysas , hipiai , Vilnius kunkuliavo stipriai kadaise, šiandien Vilnius tokios ryškios auros neturi, visur maksimos akropoliai, nėra kultinių verdančių bohemų, Suokalbis ir tas nudžiūvo :)

 •   L+ // 2012-11-07 @ 10:42

  Gal sąsajos čia? :)

  Remdamasis patikimais pirminių dokumentų šaltiniais dr. M.Rosa teigia, kad K.Kolumbas buvo karališkos kilmės: portugalų didikės ir pabėgėlio Lenkijos karaliaus sūnus, vienos garsiausių Europoje lietuviškos Gediminaičių dinastijos atstovas.

  Nors K.Kolumbas slėpė savo kilmę, Europos karališkieji rūmai žinojo jo tikrąją istoriją. M.Rosa apie tai kalba knygoje “Colon. La Historia Nunca” (Kolumbas. Neatskleista istorija). Knyga neseniai buvo išleista Ispanijoje, o 2012 m.pavasarį pasirodys Lenkijoje.

 •   gintas // 2012-11-07 @ 12:11

  sia pravarde isgirdau 1983m. tarnaudamas SA, paprasiau paaiskinti, tai vilnietis pasake kad tai lyg vienos jaunimo soc grupes pavadinimas

 •   Raimundas // 2012-11-07 @ 14:51

  Kolumbas nieko bendro neturi su Portugalija, jis genujietis (Genuja-Italijos miestas), o isplauke is Ispanijos, nes Ispanijos karaliai reme jo ekspedicija i Amerika

 •   kk // 2013-04-13 @ 21:07

  Mazai kas is vilniaus kreipia demesi i tuos kvailius, tiesiog kartais atsaunu tuo paciu kaip ir saukia…o kaune ju tiesiog armija, tai parodo miestu skirtuma pagal issilavinima ir kultura

 •   durys // 2013-07-21 @ 16:27

  kas kaip nori taip vadina

 •   BITUZIS // 2013-10-31 @ 20:46

  Savoka atejusi is zonos ir labai senai. Ne prie ko cia ir kuriam mieste. Nes zonoje sedi is visos lietuvos. Bet pvz kai vartoja kauniskiai tai gal labiau atkreipiamas demesys bet cia gal is bendro miestu varzymosi taip.
  Man vienas Vilniuje sutiktas sedejes zekas paaiskino. Kad butent portugalais vadinami vilniaus lietuviai. Del to kad didzioji dalis vilniaus lietuviu turi srtipria slavu kalbu itaka savo zodyne.
  Pvz: Va varom i taska prisipirksim buchlos,prisibicinsim zostkai. Prikin kaip bus ciotkai. O ciujish jei mentai atvaziuotu juk visiskas pravalas butu…
  Ir taip kalba dauk kas
  O vilniaus rusai ar lenkai ipatingu pravardziu neturi. Dar aisku is seniau likes tuteisu pavadinimas.
  Neigiamos ytakos sis zodis portugalas kaip ir neturi. Bet jei naudojamas izeisti tai ir bet koks zodis su intonacijos pagalba gali tapoti izeidziamas.
  Dar yra ivairiu pravardziu.
  Klaipediskiai arba pajurio zmones yra zuvedros.
  Kaunas - cikaga (cia del gauju zinomumo ga atsirado)
  panevezys- ceburekai del daznai nesiojamu kepuriu tikriausiai taip atsirado.
  Na vienu zodziu :) Smagu ant svieto kai taip ivairu…

 •   Vilnietis // 2015-01-02 @ 21:52

  Vakar i kauna vaziavau nusimyzt, tai taip gera ant dusios paliko..

 •   Vilniečiui // 2016-01-01 @ 16:39

  Priimk užuojautą,vargšeli.Visi žino,kad Vilniuj nėra tualetų,net užsieniečiai varo ant prezidentūros sienų,o portugalai turi skubiai važiuot į Kauną, kad negautų baudos už šlapinimasi viešoj vietoj.Suprantam,kad Tamstai palengvėjo tokį kelią iškentėjus, o mūsų miesto biudžetas pasipildė mažumėlę…

 •   ff // 2017-01-29 @ 12:09

  portugalai todėl, kad ne su visais eina susišnekėti-portugalai kalba keistai ir vilniečių dalis gyventojų taip pat kalba kitiems nesuprantama kalba. Iš to ir kilo pavadinimas.

palikti komentarą