BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Gėjų eisena: FAQ

parašė: eziukassukedais · 2010-05-05 · 116 komentarai

Ok, dar vienas įrašas su FAQ forma. Nes per daug keistų klausimų, jie per dažnai kartojasi, o atsakymas, panašu, vis neišgirstamas. Tad bandau savo laimę.

Man atrodo jie nori „normalius“ paversti gėjais!

Vienas iš keisčiausių šūksnių. Ar kas nors kada nors abejojote dėl savo seksualinės orientacijos? Aš tai ne. Čia ne plaukų spalva, kad panorėjęs persidažytum. Gimęs heteroseksualiu, homoseksualiu nebevirsi (net jei labai norėtum :) ). Tad laikas nustoti apie pavertimus ir konvertavimus.

Taigi gėjai turi visas teises - ko jiems dar trūksta?

Neturi, tikrai neturi. Pradedant šeimos kūrimu (dėl to, kokia ji turėtų būti ir ar išvis kažkas turi reguliuoti jos formą – atskira diskusija), baigiant paveldėjimo klausimais. Bet čia formalioji dalis. Problema, kad homoseksualus žmogus bus išjuoktas ar net sumuštas, jei klube nuspręs pašokti su savo partneriu; universitete/darbe iš jo bus pasityčiota net prasitarus apie orientaciją. Čia tik keli pavyzdžiai. Ar dar kyla klausimų apie lygybės egzistavimą?

O kam demonstruotis? Negi nėra kitų būdų kovoti už savo teises?

Kovos vyksta įvairiomis formomis. Eisena – tik viena iš jų (apie istoriją galit pasiskaityti labai detaliai). Esmė tame, kad eisena sukelia labai didelį šurmulį, kurio efektai:

 • Žiniasklaida suvokė, kad ir žmogaus įvardinimas yra svarbus (kaip kad neetiška sakyti „storas“, o verčiau „apkūnus“), o gėjai yra ne gaidžiai, p*darai ar homoseksualistai, o homoseksualai. Kitas žingsnis: suvokti, kad egzistuoja ir lesbietės bei kitos seksualinio identiteto rūšys (LGBT - lesbian, gay, bisexual, transsexual).
 • Žmonėms teko pamąstyti šia tema. Anksčiau ji lyg ir buvo „kol manęs neliečia, man neįdomu“. Dabar palies, nes vyks mano mieste. Ir šis efektas puikus, nes žmonės pamatė skirtumus: kad LGBT bendruomenė ir juos palaikantys kalba argumentuotai ir pasaulietiškai, o homofobai apsiriboja argumentais apie nusižengimą natūralumui bei dievams ir vaizdingu pasakojimu apie analinį seksą (tokiu vaizdingu, kad panašu, jog patys patyrę). Norom nenorom tenka pasirinkti vieną pusę.
 • Iki šiol LGBT žmonės tiesiog neegzistavo. Dabar jie atsiranda ir kelia baimę: kažkas naujo ir nepažinto. Atrodo, kad gėjais tėra tik Simonko, Žilinskas ir Ruslanas. Eisenos metu paaiškės, kad tokių žmonių gerokai daugiau, o savo egzistavimu pasaulio pabaigos nesukels. Po trejų ar ketverių eisenų į jas dėmesį atkreips tik neonacistinė ir religinė žiniasklaida, kitiems renginys bus tiesiog smagus reginys, įsiliejantis į vasaros pradžios renginių puokštę :)

Vaikam bus trauma matyti nuogus tabaluojančius p*mpalus!

Turiu nuliūdinti – nei vieno nuogo kūno, nei tuo labiau lytinių organų niekas nedemonstruos. Savo forma tai bus eilinė eisena!

Tai gal heteroseksualų eitynes organizuojam?

Eitynės yra viešo balso išreiškimo forma. Tokia pati kaip ir stacionarus mitingas. Tikslas visada tas pats – paviešinti grupės problemas tais atvejais, kai manoma, kad jos nežinomos. Savo problemas dėstė studentai, pensininkai, ūkininkai, menininkai, tikintieji (na, pastarieji gal šiaip skleidė religiją) ir t.t. Jei kažkam pasirodys, kad heteroseksualai diskriminuojami dėl savo seksualinės orientacijos – prašau, organizuokit.

Gėjai, padofilai, pederastai, zoofilai – koks skirtumas?

Pasikartosiu: gėjai – suaugę vyrai, kuriuos seksualiai traukia kiti suaugę vyrai (nusikalstamos veiklos nėra, kol tai vyksta abiejų pusių sutikimu; analogiška situacija ir su lesbietėmis). Pedofilai – asmenys, kuriuos traukia priešingos bet kokios lyties vaikai (nusikalstama veikla pgl. įstatymus). Pederastaiasmenys vyrai, kuriuos traukia tos pačios lyties vaikai (t.y. homoseksualūs pedofilai - veikla nusikalstama). Zoofilai – asmenys, kuriuos traukia gyvūnai (irgi nusikalstama). Eitynėse iš paminėtųjų atstovaujami tik pirmieji. Nemaišykime terminų :)

O tai kodėl bažnyčia taip priešinasi? Ir politikai visi?

Nes ir bažnyčia, ir politikai sako tai, ką tauta nori girdėti. Kol dauguma yra nusiteikę homofobiškai (priežastys – istorijoje), tol ir šios dvi grupės norėdamos įtikti, skleis pyktį prieš LGBT bendruomenę. Ispanija, nors ir be galo religinga, bet jau ir gėjų santuokas pripažįsta. O atrodo Biblija visur ta pati…

Dabar visa žiniasklaida tais gėjais užkišta. Nebėra apie ką rašyti?

Jei niekas nesipriešintų, eitynės praeitų be šurmulio, pasirodytų tik vienas kitas spaudos pranešimas. Kaip sakė generalinio komisariato pavaduotojas, buzz’ą labiausiai kelia renginio priešininkai.

Jei liko neatsakyta į kurį klausimą, prašau rėžti, bendrom jėgom kažką sugalvosim.

Ir išvis, eisenoje susirinks 80 žmonių, kuriuos saugos 800 policininkų nuo 1800 piktų skinų, 80 žurnalistų ir 180 kitų žioplių. Tai kieno ten eisena bus? :) Nueisiu ir aš. Jei pavyks prasibrauti, pabandysiu centrinėje dalyje pabūt – iš smalsumo, ir iš noro palaikyti. O kurioje dalyje būsit jūs? (Taip, žinau, kad leidimas sustabdytas, bet esu užtikrintas, kad viską laiku sutvarkys ir renginys įvyks – mano žiniomis tas pats atsitiko ir Rygos eisenos metu).

P.S. Tema aštri, kad iškart perspėju, kad komentarus moderuosiu ypač griežtai :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita116 komentarai ↓

 •   Tomas Markauskas // 2010-05-05 @ 21:27

  Stebint kaip visuomenė reaguoja ir ruošiasi eitynėms darosi baisu… ir gėda.

  Tikiuosi eitynės įvyks be jokių incidentų ir galbūt taip bus žengtas pirmas žingsnis tolerancijos link.

 •   Adis // 2010-05-05 @ 21:39

  Stebint kaip visuomenė reaguoja ir ruošiasi eitynėms darosi… įdomu.

  Tikiuosi įdomių kadrų.

 •   Alla // 2010-05-05 @ 21:40

  kaip tik vakar domėjausi anglišku terminu ’sodomy’, kas reiškia nenatūralus seksas, būtų tai oralinis, analinis, su gyvūnais ir t.t., ir ten pat buvo parašyta kad 4% moterų ir 7% vyrų turėjo savo gyvenime zoofiliškų lytinių santykių. manau visai didelis procentas, kas padaro tokį veiksmą gan normaliu. ir daugely valstybių tai nėra nusikalstama veikla.

 •   Mike Pukuotukas // 2010-05-05 @ 21:53

  Alla, rimtai? 7% ir 4%?? kazka skiedi

 •   Tomas Markauskas // 2010-05-05 @ 22:02

  Skaičiai kiek senoki, bet panašu, kad Alla nieko neskiedžia: http://en.wikipedia.org/wiki/Zoophilia#Extent_of_occurrence

 •   Dalius // 2010-05-05 @ 22:19

  Šaunuolis, kad parašei šį įrašą.

 •   Adomas // 2010-05-05 @ 22:25

  + autoriui.

 •   juodikis // 2010-05-05 @ 22:33

  Aš esu nei už, nei prieš. Nesu iš tų “toleruoju juos tol, kol prie manęs nelenda”.
  Teko bendraut su užsieniečiu homoseksualu. Ir ką? Ir nieko - rankos nenukrito, kojos nesupuvo.
  Juolabiau, jie nelenda (bent užsienyje), jei pats toks nesi toks pat.

  Taip pat, čia, Lietuvoje, eisena dar labai padori. Yra šalių, kur eina su „tabaluojančiais“ organais, dar po pora laiko rankose ir viešai „keičiasi seilėm“.

  Sakyčiau reiktų atsikratyt to įaugusio į mūsų kraują Rusiško nepasitenkinimo ir pakilt į aukštesnį kultūrinį ir net tik lygį.

 •   Tomasino // 2010-05-06 @ 00:20

  Teisingai! Pagliau nors vienas “teisingas” straipsnis! Juk didžiausi iškrypėliai tie, kurie rėkia garsiausiai neturėdami aiškių argumentų, o jei daug žmonių rėkia vieną dalyką ir dar garsiai, tai nereiškia, kad tai yra tiesa.

 •   Gedas // 2010-05-06 @ 04:38

  Yra teisybes straipsnyje, taciau del pacio pirmo punkto, manau, suklysta. “Gimęs heteroseksualiu, homoseksualiu nebevirsi (net jei labai norėtum :) )” Paauglysteje, kai protas su jausmais susimaiso, o pastarieji su testosteronu, pakista galimo homoseksualumo ideja gali irgi sukonfuzyti heteroseksualumo “pradą” :).

 •   MariusM // 2010-05-06 @ 07:27

  atsakymą į klausimą ” Tai gal heteroseksualų eitynes organizuojam? ” galima papildyti, nes tokios buvo organizuotos prieš porą metų: http://www.alfa.lt/straipsnis/135504...

 •   MariusM // 2010-05-06 @ 07:29

  http://www.alfa.lt/straipsnis/135504

  (ten daugtaškio nereikia :-) )

 •   Domas // 2010-05-06 @ 07:30

  Šaunuolis:))

 •   Žiū // 2010-05-06 @ 07:30

  Beveik įtikinai. Nors man, kaip vyrui, tradicinės orientacijos, atvirai pasakius, būtų bjauru stebėti tokį paradą gyvai. Na, bet aš ir nestebėčiau, todėl dėl manęs gali tas paradas ir būti.

 •   Evaldas // 2010-05-06 @ 08:14

  Bandysiu su fotiku prasibrauti tarp Šustausko, policininkų ir eisenos :) Bet kuriuo atveju, jeigu ir uždraus, veiksmo bus - Lietuvoje maždaug kas 18 mėn. kažkas turi vykti :)

 •   Tsu // 2010-05-06 @ 08:48

  plius už įrašą…
  Galiu prisipažinti, kad nevalingai užvakar kikenau iš žurnalisto kuris pasirodė
  “netiesus”, parodijavau jo judesius ir kalbėsena. tada susizgribau, kad elgiuosi kiauliškai…
  paskui prisiminiau pora savo pažystamų, kurie labai kenčia dėl to, kad jie kitokie.. ir galiausiai supratau kaip man šlykščiai praplautos smegenys.. mes homofobai..siaubingi.. kai tyliai prakišinėjame pedofiliją (ir ji tampa dėmesio centre tik kai paliečiami aukšti Lt pareigūnai) kitoje pusėje garsiai klykiam ant tų kurie bando būti pripažinti visuomenės ir elgiasi pagal įstatymus..
  tikiuosi, kad eitynės bus ir kad pagaliau valdžia supras ko iš tiesų reikia bijoti.

 •   Tsu // 2010-05-06 @ 08:57

  Tiesa, dar mažytis pastebėjimas ir fakto konstatavimas, kad gėjų labiausiai bijo vyrai. Kas gi jums yra? nejaugi jūs taip netikit savo vyriškumu? Manote, kad jei prie jūsų prisiartins homoseksualas kaip burtų lazdele pamojus staiga pakeisit orientaciją?

  P.S. moterų homofobių nepažystu, bet gal tokių ir nėra?

 •   eziukassukedais // 2010-05-06 @ 09:22

  Gedai,
  čia sugalvojai, kažkokius tyrimus matei (pasidalinki, labai įdomu), ar iš asmeninės patirties (pasipasakok, irgi smalsu)?

 •   dimannche // 2010-05-06 @ 09:27

  pliusas už šitą straipsnį.nesu nei už,nei prieš paradą,tiesiog manau,kad lygios teisės yra nediskutuotinas klausimas.tačiau pastaruoju metu darbe pas mus verda itin intensyvios diskusijos šiuo klausimu.na,diskusijomis tai vadinti tikriausiai yra klaidinga,nes viskas eina,taip sakant,į vienus vartus-neleisti ir viskas.esmė tame,kad seilėmis besitaškantieji(besitaškančiosios,o taip,moterys pas mus irgi rimtos homofobės) nėra homoseksualaus žmogaus nei vieno matę(televizorius nesiskaito) ar tuo labiau artimiau bendravę.svarbiausia jiems neigti ir argumentuoti tais pačiais nuvalkiotais teiginiais,kaip kad “o ne,vaikai pamatys”.beje,vakar išgirdau tiesiog top’inę mintį-moterys turėtų sukilti prieš ši paradą,nes jetau jetau,gi vyrai pamatys gėjus ir patys tokiais pataps…būtų juokinga,jeigu nebūtų graudu.

 •   Justas // 2010-05-06 @ 10:25

  Man tai juokingiausias tas “argumentas”, kai pradeda rėkt “kodėl mes normalūs neinam į gatves ir nedemonstruojam savo orientacijos” :D Nu komedija:D Jeigu yra noras, tai eikit ir demonstruokit. O be to, juk man rodos jau buvo mitingų “už tradicinę šeimą” ar panašių nesąmonių:)

 •   Ūžesiai ausyse // 2010-05-06 @ 10:31

  Aš tai dar tarp gėjų ir policininkų įterpčiau ir kokį 100-tą jiems prijaučiančių. :D L.e.p. prokur0rui tai visiškas biūdas: užvakar vienas iš policijos viršininkų skelbė visišką pasiruošimą eitynių apsaugai, o gerbiamas l.e.p., pasirodo, jau penktadienį turėjo duomenų apie tariamus riaušininkus.

 •   as // 2010-05-06 @ 11:33

  panasu kad apibudinimuose kas yra pedofilai ir pederastai sumaisei vietomis :)

 •   yessuz // 2010-05-06 @ 11:38

  o as tai laikau kad tai kliedesys.

  Pvz antroji pastraipa - paveldejimas sutvarkomas labai labai paprastai - notaro patvirtintu testamentu. kas trugdo?
  Kas trugdo gejui viesai apie tai prabilti?
  va zilinskas viesai aiskina kad jis gejus - nei kas is jo juokiasi, nei musa, nei ka.

  Juokinga, kad pats turiu keleta pazistamu geju. Ir ka?
  pirma - tokioms eitynems jie nepritaria.
  antra - jiems ir zenytis noro nera - vis tiek jie vieni su kitais “labai istikimi” buna :))))
  trecia - jie patys save diskriminuoja. Pakviecia koki viena is ju i koki rengini, tas jau skambina padruzkej - einam kartu i rengini, mano pana pabusi. nu tai wtf?

 •   eziukassukedais // 2010-05-06 @ 11:47

  yessuz,

  - kalbu apie teisinę nelygybę kaip principą, o ne kelias problemines situacijas;
  - trukdo prabilti, paskaityk nuorodą įraše apie diskriminaciją darbe ir universitete;
  - jei klubas.lt neparašė, kad Žilinsko niekas neužgauliojo, dar nereiškia, kad taip ir nebuvo :) be to, jis kovoja prieš saviškius. Nusprendė rinktis homofobų, o nė gėjų balsus (pragmatiška);
  - o jei keli heteroseksualūs vyrai pareikštų, kad va, mums santuoka nereikalinga, tai siūlytum atimti teisės santuoką VISIEMS? Jei keli Tavo draugai nenori, nereiškia, kad nenori niekas :)

 •   shiny // 2010-05-06 @ 12:03

  puikus irasas!
  yessuz paskutinis punktas - BUTENT. o kodel? nes bijo. jei eis su savo tikru partneriu tai tik apie tai visi ir kalbes. tame ir yra problema kad jei zmones negali atvirai rodyt jausmu savo artimiems zmonems tai kokioj mes cia visuomenej gyvenam?

 •   Marius // 2010-05-06 @ 13:13

  Geras įrašas!
  Kai šiandien Delfi’je pamačiau tyrimų rezultatus, kiek lietuvių nepritaria šioms eitynėms, suvokiau tikrą padėties (su šių žmonių teisėmis) rimtumą. Kai pats supranti, kad visi esame žmonės, su tokiomis pačiomis teisėmis, ir aplinkoje panašiai mąstantys žmonės, tai kažkaip neatrodė, kad netolerantiškų tiek DAUG. Galvojau, kad tik kelios radikaliai konservatyvios grupės daug triukšmo kelia. O čia prašau… Atrodo 21 amžius, o vis dar kyla tokios problemos dėl pačių elementariausių žmonių teisių.

 •   Nesakysiu // 2010-05-06 @ 13:13

  + Tau.
  ir didelis už gėjams,lesbietėms ir visiem kitiem.
  nesuprantu.
  mes turime teisę būti tuo kuom norim būti.ir mylėti ką norime mylėti.ir taip toliau ir panašiai.

 •   Simas // 2010-05-06 @ 13:37

  Kažkas klausė: moterų homofobių nepažystu, bet gal tokių ir nėra?

  Teko susidurti su homoseksualiom moterim (lesbietėm). Mano išvada - jos heterofobės… Kai kurios netgi labai radikalios… Noriu pridurti vieną dalyką. Egzistuoja ne tik homofobija, bet ir heterofobija. Žinoma, heterofobija dažniausiai išsivysto iš radikalios diskriminacijos, bet, patikėkite, ne vien dėl to…

 •   BigJ // 2010-05-06 @ 13:45

  2 yessuz:

  santuoka palengvina ne tik paveldėjimą, bet ir garantuoja papildomas teises. pvz. neliudyti prieš sutuoktinį; sutuoktiniams paprasčiau gauti paskolą, nei šiaip dviems iš gatvės (net jei kartu gyvenat, valgot, leidžiat pinigus ir dulkinatęs N+k metų).

  galiuosiai sutuoktinių atveju paveldėjimas eina automatiškai be jokių testamentų - kai kada sutuoktinis miršta daug anksčiau nei pradeda galvoti apie testamentą.

 •   q // 2010-05-06 @ 14:08

  ta “manifestacija” skirta iteigti visai visuomenei kad netradicine orientacija yra visiskai normalus (sektinas) dalykas
  o su tuo bent jau as nesutinku. as turiu draugu geju ir jie tikrai korekt zmones (bent jau tie mano pazistami) matau daug blogesniu zmoniu tarp tu kurie lipa ant backos ir smerkia mazumas. bet kad netradicine lytine orientacija yra norma as nesutinku. nes sekantis zingsnis pedofilija, zoofilija, nekrofilija ir kitos filijos. tu mazumu atstovai irgi zmones! ir jie turi teise i pilnaverti lytini gyvenima! ar cia jau netinka tie patys sukiai?
  ta riba tarp normalu-nenormalu yra susitarimo reikalas.. ir siuo metu maza dalis musu visuomenes nori ta riba perstumti sau palankia kryptimi

  tokiu temu eskalavimas naudingiausias ne paprastiems gejams o tik ju “lyderiams” ant backos ir viska eskaluojanciai purvasklaidai
  europoje isigalejo ivairiausiu teisiu radikalai! o radikalumas is esmes yra blogis! nesvarbu ar radikalas musulmonas ar katalikas ar zmogaus teisiu..
  ar jusu nuomone teise nusitustinti ant kaimyno stalo yra auksciau negu to kaimyno teise ramiai papietauti?

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 14:23

  Simai - galbūt tavo pažįstamos lesbietės heteroseksualių bijo tik vaikinų, nes bijo būt išprievartautos arba turėjo tokios patirties? Arba jas apskritai gąsdina lietuvių “asistavimas”, kai vaikinas duoda aiškiai suprast, kad į ją žiūri tiesiog kaip į mėsos gabalą, o ne asmenybę. (Čia tik mano spėjimas).

  Lietuvoje pažįstu keletą lesbiečių, Danijoje (kur dabar gyvenu) - keletą gėjų. Žmonės kaip žmonės :)

  Be to, Danija neseniai leido homoseksualioms poroms įsivaikinti. Lietuvoje to nepaprastai reikėtų, nes vaikų namų auklėtiniai, išėję iš prieglaudos, beveik tiesiu taikymu keliauja į kalėjimus.

  http://cphpost.dk/subscriptions/where-to-buy-the-copenhagen-post/48896.html?task=view

 •   Igelis // 2010-05-06 @ 14:25

  kuo daugiau gėjų, tuo man geriau - daugiau laisvų moterų. Propaguoju homoseksualizmą!

 •   Adomas // 2010-05-06 @ 14:37

  q:

  Į tavo mintį apie tai, koks bus “sekantis žingsnis” atsakyta įrašo pradžioje, klausime “Gėjai, padofilai, pederastai, zoofilai – koks skirtumas?”

  Kam naudingas šios temos eskalavimas - klausimas, manau, atviras diskusijoms. Tačiau tavo nuomonė apie tai, kas yra ir kas nėra “blogis iš esmės” ir yra tik tai - tavo asmeninė nuomonė.

  O jei rašai apie “teises”, tai turėk omeny, kad toks darinys kaip “teisė” gamtoje neegzistuoja. Visos “teisės” atsiranda tik iš KITŲ žmonių įsipareigojimų (pvz. tu turi teisę į gyvybę, nes visuomenė įsipareigojo jos iš tavęs neatimti). Tos teisės yra suteikiamos remiantis kiekvieno laikmečio vietinės kultūros moralinėmis vertybėmis. Tos vertybės laikui bėgant gali keistis, todėl tai kas viename kontekste atrodo normalu, kitame - iškrypėliška. Viduramžiais, pvz. buvo normalu kapoti rankas vagims. Kai kuriose musulmoniškose šalyse normalu moteriai viešumoje nerodyti atviros odos.

  Todėl teisė - sąlyginis, o ne universalus dalykas. Tai, kad tau kažkas atrodo normalu arba nenormalu dar nereiškia, kad ir visi kiti taip mano.

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 14:40

  q, neįsiskaitei (ar išvis skaitei?).

  1. Homoseksualumo atveju lytinis aktas atliekamas abiejų pusių sutarimu, kuomet “-filijos” yra kito prievartavimas. Prievartavimas yra nusikaltimas.
  2. Homoseksualai siekia ne teisės į lytinį gyvenimą (nes jį ir taip turi), o socialinių teisių, kaip sutuoktinio slaugymas ar turto paveldėjimas. Heteroseksualios poros šias teises turi, homoseksualios - ne. Čia ir yra diskriminacija.
  3. Klausimukas tau: manai, santuokos (ar kitokios heteroseksualių asmenų partnerystės) esmė yra lytiniai santykiai? Ar tai visgi meilės (jausmo, ne veiksmo) kupinas gyvenimas kartu, vienas kitu rūpinantis? Kodėl šnekant apie homoseksualus taip smarkiai iškeliamas sekso klausimas, lyg heteroseksualios poros nesimylėtų išvis?
  4. Ilgametes draugystes turintys gėjai ir lesbietės visiškai taip pat nori teisių, kaip ir jų lyderiai.
  5. niekas pas tave ant stalo nešoka - visi turi lygias teises į viešus taikius susirinkimus.

 •   Gintautas // 2010-05-06 @ 14:58

  Labai jau juoda/balta pasaulėžiūrą siūlo autorius. Kaip komunistai anksčiau - kas ne su mumis, tas prieš mus.
  Aš esu iš tų, kurie niekuomet LGBT blogo žodžio nepasakė. Bet ar norėčiau jų daugiau matyti viešojoje erdvėje? Ne. Ir nieko asmeniško. Tai aš jau homofobas?

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 14:59

  Ir dar, dėl “demonstravimosi”: heteroseksualios poros vaikšto susikibusios už rankučių, viešumoje bučiuojasi ir netgi šoka, ir tai laikoma normalu. Tačiau jei tai darytų homoseksualai, jau būtų laikoma “demonstravimusi”. Bet juk kai matome šeimą su vaikais, tai turbūt pats didžiausias demonstravimasis, kad jie užsiima seksu - vaikus juk ne gandrai atneša :D

  (atsiprašau, jei kam nors kątik sugrioviau tikėjimą gandrais, ir jei jūs nebegalėsite ramiai pažvelgti į šeimas su vaikais, negalvodami apie KAI KĄ)

 •   eziukassukedais // 2010-05-06 @ 15:00

  Gintautai, ar ar esi homofobas, priklausys nuo to, kodėl esi nusiteikęs prieš eiseną. Jei Tau pvz sukels diskomfortą pusdienį uždarytą gatvė, tai homofobu niekas nevadins :)

 •   oviskas // 2010-05-06 @ 15:21

  “Neturi, tikrai neturi. Pradedant šeimos kūrimu (dėl to, kokia ji turėtų būti ir ar išvis kažkas turi reguliuoti jos formą – atskira diskusija)”

  gal offtopic, visos diskusijos neskaičiau, tiesiog mano mintys:

  Kas liečia šeimą - tai kokia gali būt šeima tarp tos paties lyties atstovų? Manau tai tik gyvenimo partnerystė.

  Toleruoju iki tam tikros ribos. Santuokos? OK. Vaikų auginimas? NE. Jei jau gavosi anomalija. Tai čia “taisant” nedarom dar didesnės.

 •   Simas // 2010-05-06 @ 15:24

  Aihara,

  Nieko prieš homoseksualus neturiu. Beje, su tom lesbietėm buvo anekdotinė situacija. Tačiau, tikrai buvo parodyta heterofobiją…

  Be to aš irgi jų pažįstu tikrai nemažai. Žinau jų problemas. Žinau ko ji siekia. Tačiau bet radikalumas dar niekam nepadėjo išspręsti problemų. Dėl radikalumų ir atsiranda visokios fobijos.

  O kai susiduria heterofobai su homofobais, tai nieko gero nelaukit… Laikau save tolerantišku, bet eitynėms nepritariu.

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 16:21

  Simai -

  Manyčiau, ne tik radikalumas, bet ir neišmanymas. Lietuvoj homoseksualumas ilgą laiką buvo laikomas nusikaltimu, bažnyčia ir toliau skleidžia, kad tai yra iškrypimas, gėda ir t.t., ko pasekoje matome “įdomaus stiliaus” komentarus delfyje ir kitur. Žmonės nežino, nesupranta, ir to rezultatas yra viešai skleidžama neapykanta, net aiškiai nesuprantant dėl ko. O LGBT, nuolat puolami ir vadinami iškrypėliais, irgi pamiršta, kaip kalbėtis kultūringai. Galų gale ir tarp jų yra įvairių žmonių - radikalių ir ne :)

 •   arbuzcukris // 2010-05-06 @ 16:47

  O man būtų labai įdomu sužinoti, kodėl nė vienas homofobiškas žmogus neišreiškė svaraus argumento šia tema.

  Pastebėjau labai keistą dalyką. Kad neraštingi ir pikti lietuviai yra linkę savo neigiamus jausmus reikšti tik tokiuose tinklapiuose kaip delfi.lt ar alfa.lt. Šiose vietose žmogus lieka visiškas anonimas. Kodėl tie, kurie yra beprotiškai drąsūs visus “išgaidinti” ir “išpederastinti” (atsiprašau už aštrius žodžius) yra drąsūs tik ten, kur jų veidų nesimato ?

 •   yessuz // 2010-05-06 @ 16:51

  argumentu pilna.

  del baimes - na nereikia lialia.
  i klubeli nubegti - baimes nera. o vat i gatve islysti - jau yra?

 •   Aivaras // 2010-05-06 @ 17:54

  Mano nuomone, iš šalies primetinėti abejotinas “vertybes” tautai, kuri ir taip turi savo tradicijas ir moralines normas, yra tiesiog nusikaltimas. Tegul tos moralinės normos būna konservatyvios, bet jos susiformavo amžiams bėgant ir tai reikia gerbti.
  Aš nesijaudinu dėl savęs - dėl savęs aš ramus. Bet man neramu dėl mūsų ateities kartų. Įsivaizduokit situaciją, kuomet tarkim penktokėliai galvos, jog du tėčiai ar dvi mamos šeimoje yra normalu. Tai nėra normalu. Nenormalu, nes taip jau Gamtos sutverta, jog yra vyras ir yra moteris.

 •   kempiniux // 2010-05-06 @ 18:18

  Staipsnis patiko, ypač vizualizacija. Tačiau pirmą kartą girdžiu, kad “Pedofilai – asmenys, kuriuos traukia priešingos lyties vaikai”. Absurdas.
  Pagal TLK-10: F65.4 Paedophilia. A sexual preference for children, boys or girls or both, usually of prepubertal or early pubertal age.

  Vieninelis kriterijus yra amžius, paprastai tai yra 12-13 m. Ir dar, amžiaus skirtumas turėtų būti bent penki metai, o diagnozuoti šį sutrikimą galima nuo 16 m. amžiaus.
  Tuo tarpu “pederastai”, tai kitos kultūros palikimas, pažiūrėki wikipedijoje: “Pederasty in ancient Greece was a socially acknowledged relationship between an adult and a younger male usually in his teens”. Paprastai šis terminas naudojamas apibūdinti santykiams vyrų, kurių vienas yra vyresnis ar jaunesnis.

 •   Adomas // 2010-05-06 @ 18:22

  Aivarai:

  - Labai teisingai, kad “vertybes” rašai kabutėse - juk ištiesų visos mūsų “vertybės” yra labai sąlyginės ir laikinos. Anksčiau lietuvaitės privalėdavo atlikti namų šeimininkių rolę ir tik visai neseniai normalu tapo moteriai siekti karjeros, aukojant šeimos prioritetą. Nesakau, kad tai gerai ar blogai, sakau - normalu. “Vertybės” keičiasi.

  - Tradicijas ir moralines normas turi visos tautos, lietuvių tauta - jokia išimtis. Visos jos kinta laike ir kontakte su kitomis kultūromis. Visur egzistuoja panašios problemos.

  - Iki penktokėlių galvojimo, kad du tėčiai ar dvi mamos yra normalu mūsų visuomenėje dar - kaip iki mėnulio. Tai - tolima problema, kurios egzistavimas yra po klaustuku; čia sprendžiame problemą, kad čia ir dabar gyvenantys žmonės yra suvaržyti - iš jų atimtos galimybės džiaugtis gyvenimu taip kaip galime džiautis tu ar aš, nekenkiant kitiems.

  - Dėl to, kas gamtos sutverta - ar žinai, kad mokslas žino daugybę gyvūnų rūšių (nepamenu tiksliai, bet skaičius 1500 šmėžuoja atmintyje), kurioms nesvetimas homoseksualizmas? Tarp jų - tiek įvairios kirmėlės, tiek ir drambliai, žirafos ir beždžionės. Paaiškinti to kol kas niekas nesugebėjo, bet kad egzistuoja - faktas.

  - Jei jau pasitiki gamta, kodėl manai, kad natūralūs heteroseksualiniai instinktai ir potraukiai (tavo minėtų penktokėlių atveju) bus užgožti kultūrinio smegenų plovimo? Ar tai tiesiog aklas spėjimas?

 •   Aivaras // 2010-05-06 @ 18:53

  Adomai,

  Taip, vertybės ir tradicijos keičiasi ir labai gali būti, jog po kažkiek metų tokie klausimai mūsų visuomenėje net nebus keliami. Tačiau tam reikia laiko. Juk niekam nepatinka, kai staiga kažkas svetimas ateina ir pasako, kad “nuo šiol jūs gyvenkit taip, o jei negyvensit taip, kaip sakom, tai jūs esat dundukai atsilikėliai”. Ir jei kažkas iš homoseksualų negali čia gyventi taip kaip jie nori, tuomet tegul palieka Lietuvą. Juk sienos atviros, juk yra valstybių, kur juos supras ir toleruos labiau. Kitaip tariant, mano nuomone, savo laisva valia būti ten, kur jautiesi negerai yra tiesiog savęs kankinimas ir tokiu atveju belieka kaltinti tik save.
  Ir nemanau, kad homoseksualumo natūralumas turėtų būti grindžiamas tuo, jog “ir šuniukai/triušiukai/drambliukai tai daro”. Nes: a) žmogus, kaip būtybė yra aukštesniame lygmenyje nei gyvūnas (na, kartais ir sunku su tuo sutikti :) ); b) pats faktas, jog yra dvi skirtingos lytys yra kaip nurodymas, kas natūralu, kas nelabai. Visgi, kodėl gyvūnų tarpe yra homoseksualumas, aš taip pat nežinau, bet spėju, jog čia tiesiog instinktų ir tam laikinų specifinių sąlygų derinių pasekmė.
  O kas liečia ateities kartas, tai gal tiesiog pateiksiu pavyzdį. Rajone, iš kurio esu kilęs, yra šeima, kur tėvas jau ilgą laiką tvirkina savo paauglį sūnų. Motina iš baimės tyli, o vaikas tiesiog jau apsiprato. Ir jis mokykloje turi problemų, nes pastoviai bando liesti savo lyties bendraklasius, kurie jo aišku nesupranta ir iš jo tyčiojasi. O tas vaikas nesupranta, kodėl iš jo tyčiojasi, nes jam tai kaip ir normalu, nes juk tėvelis taip daro. Aišku, čia aprašiau pedofilijos atvejį, bet analogiškai labai gali būti ir su homoseksualumu, nes ką vaikui įskiepysi nuo mažų dienų, kokį pavyzdį rodysi, toks greičiausiai jis ir užaugs.
  Dar kartą noriu pabrėžti savo poziciją: man homoseksualai ir transeksualai netrukdo, aš taip pat manau, jog jie turi teisę gyventi tarp mūsų kaip lygūs su lygiais, tačiau niekuomet nesutiksiu su tuo, jog tokio pobūdžio įvairios organizacijos atkakliai primetinėtų tautoms savo “vertybes” ir kištųsi į švietimo sistemą.

 •   spygle // 2010-05-06 @ 18:57

  Aš pati 3 mėn gyvenau Anglijoje, Brightone.. Mieste, kuris skelbiasi gėjų sostine. Buvo ir labai spalvinga, smagi ir linksma eisena ir ant kiekvieno kampo pilna barų, kavinių su vaivorikšte pažimėtomis vėliavomis…
  Kažkaip per tą vasarą išsigydžiau homofobiją. Žinoma, iš pradžių akį rėždavo tos paties lities poreles, besiglaustančios kavinėse ir pan. Po to tiesiog pripratau…
  Aišku, nemalonu būdavo, kai moteriškės panašesnės į vyrus praeidamos merkdavo akį, šypsodavos ir visaip kaip bandydavo flirtuoti… Tačiau pakakdavo akivaizdžiai parodyti, kad aš netokia ir atstodavo… Bet buvo ir privalumas gyventi tame mieste… Jei įkyriai pradėdavo lįsti nepatinkantys vaikinai/vyrai, pakakdavo pasakyti ’sorry, i’m lessbian’ :)
  Tačiau vis dėl to manau, kad Lietuvoje tam dar per anksti. Gal mano toks požiūris, nes didžiąją laiko dalį praleidžiu konservatoriškame Kaune… Bet manau, kad Lietuvoje dar per mažai tam tolerancijos…

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 19:02

  Aivarai -

  “Kitaip tariant, mano nuomone, savo laisva valia būti ten, kur jautiesi negerai yra tiesiog savęs kankinimas ir tokiu atveju belieka kaltinti tik save.”

  Patriotiškus jausmus jaučia ir LGBT žmonės :) be to, jau ir taip dauguma elgiasi taip, kaip tu siūlai - to pasekoje Lietuva nenumaldomai tuštėja. Jei ir LGBT išvarysi, tai dar mažiau žmonių bus. Geriau pasidžiaugt, kad nors kažkas aktyviai stengiasi gerinti padėtį, o ne paprasčiausiai pabėga.

  Dėl tavo aprašyto atvejo - kodėl pats nesikreipi į policiją? Tylėjimas niekam neduoda naudos.

 •   Adomas // 2010-05-06 @ 19:30

  Aivarai,

  siūlai jiems susipakuoti daiktus ir keliauti ten kur į juos nežiūrės kaip į iškrypėlius. Pats pagalvok, jei tai tau kažkas pasiūlytų - nesvarbu dėl kokios priežasties. Palik draugus, gimines, viską ką pažįsti ir su kuo užaugai. Arba lik čia, slėpkis ir kentėk. Ne kažin koks pasirinkimas.

  Dėl vaikų auginimo homoseksualų šeimoje neturiu vienareikšmiškos nuomonės. Sutinku, kad kasdieninė akistata gali formuoti nebrandžią sąmonę. Bet kalba, kiek aš suprantu, ne apie tai, o apie visuomenės požiūrį ir toleranciją apskritai. Šio parado tikslas, vėlgi - mano supratimu, ir yra skatinti masių akiračio plėtimą ir didesnę toleranciją, nes faktas, kad žmonės bijo ar bent vengia to, nežino ir su kuo nėra patys susidūrę. Tą patvirtina ir kiti komentarai čia, kaip žmonės pakeičia nuomonę pabendravę ar iš arčiau pamatę.

 •   Nerka // 2010-05-06 @ 19:33

  Man atrodo jie nori „normalius“ paversti gėjais!

  Na, nežinau kur čia tu tokį ištraukei, gal tik tie 1800 nori tuos 80 ” atverst ” :)
  ———–
  Taigi gėjai turi visas teises - ko jiems dar trūksta?

  Dėl formaliosios dalies tai taip, čia ilga ir nuobodi diskusija ir ji daugiau liečia teisinę bazę,
  dėl ko buvo jaunuolis mirtinai sumuštas tų pienburnių , taip ir lieka neaišku straipsnyje yra tik akcentuojama, kad auka buvo homoseksualus vaikinas iš tokio straipsnio sunku spręsti, kaip ten iš tiesų buvo. Dėl patyčių reiktų bendrai išplėsti šitą savoką, nes jau labai susiaurinai ir apsiribojai tik lytine orientacija, bet juk tyčiojamasi iš visko: rasinės ar tautinės kilmės, religijos ar įsitikinimų, negalios ir tt.
  ————-
  O kam demonstruotis? Negi nėra kitų būdų kovoti už savo teises?

  Taip, dar galima paminėti jog taiki eisena yra ir vienas iš demokratiškesnių būdų kovoti už savo teises.
  * Žiniasklaida senai jau suvokė kas yra kas, tik kad nuo straipsnio pavadinimo dažnai skaitomumas pagerėja :)
  * Žmonės masto, tik nemanyk, kad jie taip kategoriškai pasirinks kaip kad sakai ( Norom nenorom tenka pasirinkti vieną pusę ) juk pats žinai nėra tik geriečių ar tik blogiečių.
  * LGBT egzistavo visad, čia tie trys tik paradiniai televizijai skirti :)
  ———–
  Vaikam bus trauma matyti nuogus tabaluojančius p*mpalus!

  Čia jau reiktu apsidraudžiant kalbėti tik už save.
  ————
  Gėjai, pedofilai, pederastai, zoofilai – koks skirtumas?

  ( gėjai – suaugę vyrai ) terminas čia kažko neisipaišo, o kaip tada pavadinti nesuaugusius gėjus ?
  Pedofilai - jiems pasireiškia lytinis potraukis vaikams, lytis čia nėra svarbi.
  ———–
  O tai kodėl bažnyčia taip priešinasi? Ir politikai visi?

  Bažnyčiai ( romos katalikų ) iš Vatikano diriguoja popiežius ir tokiais klausimais jau nuomonė buvo nesyk pareikšta, viską ką gali mūsų vietiniai ” Liudai Vasariai ” tai papolitikuoti vietos mastu. Kas link politikų tai čia jau aišku gi jiems ant bačkos bile tik pastovėt :)
  ———-
  Dabar visa žiniasklaida tais gėjais užkišta. Nebėra apie ką rašyti?

  Va, čia tai teisingai kolega S.Skvernelis pasakė, na apie operatyvinę info ir negalėjo kalbėti, visgi tiek reikia žinoti kad prevencija
  atliekama.

  trumpai, tiek būtu pastebėjimų.

 •   Vyras // 2010-05-06 @ 20:11

  Aš skaitau kad kuo daugiau gėjų šiame pasaulyje tuo geriau man. Lieka mažiau konkurencijos ir didesnis moterų pasirinkimas.

 •   q // 2010-05-06 @ 20:26

  adomai
  aihara

  tikrai pries rasydamas perskaiciau visa faq :)

  as rasau tik savo asmenine nuomone paremta dalimi kitu nuomoniu ir dalimi purvaskalidos pateikiamos “informacijos”
  klausimas - kiek jus mano nuomone toleruojate?
  ar jus negalite pakesti kitaip mastanciu??

  mano asmenine nuomone mes visi laisvi tiek kiek nepazeidziame kitu interesu-laisviu

  LR konstitucija - 36 straipsnis
  Negalima drausti ar trukdyti piliečiams rinktis be ginklo į taikius susirinkimus. Ši teisė negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu ir tik tada, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves.
  (as cia apie tuos paskutinius zodzius labai tiesiogai!)

  o kas yra normalu-nenormalu (teiseta-neteiseta) visuomenes susitarimo reikalas!
  ir radikalios mazumos ar ju 80 ar 1800 savo taisykliu neturetu primetineti visiems! ypac prievartiniu budu kaip dabar!!

  apie “filijas” perfrazuokite liaudies isminti - suo ir kariamas pripranta

  ar homoseksualai maziau myles savo partnerius jeigu negales pasivaikscioti tame “parade”?? ar ju jausmai skirti savo partneriams ar pasidemonstravimui? juk myleti ir dziaugtis viens kitu jiems niekas nedraudzia. tuo labiau niekas jiems nedraudzia eiti gatve susikibus rankutemis!! gal tiesiog patys nedrista.. ir savo psichologines problemas pernesineja i gatve

  del manes tegul vyksta tas paradas bet visi LGBT patys gerai zino kad tai nera normalu.. kitaip tu paradu net nereiketu

 •   Elven // 2010-05-06 @ 20:32

  labai fainai parasyta. Trumpai aiskiai ir logiskai argumentuotai :] pritariu tirkai

 •   Džei // 2010-05-06 @ 20:42

  Aš už tai, kad žmonės jaustųsi gerai. Jei tam reikia tos eisenos - okay, eikit pasivaikščiot. O kad tolerancijos stoka didelė - aiškiai matosi. Jei tu prieš, dar nereiškia, jog gali svaidytis keiksmais.

 •   arbuzcukris // 2010-05-06 @ 21:23

  Roberto, o kodėl jauti turintis teisę kažką varyti iš šalies, pats likdamas čia ? :}

 •   Adomas // 2010-05-06 @ 21:54

  q

  Aš asmeniškai toleruoju kitaip mąstančius tol, kol tai nedaro neigiamos įtakos man pačiam ar kitiems (mano subjektyviu suvokimu). Atvirai reiškiama homofobija yra vienas iš aspektų, be kurių Lietuvą įsivaizduoju geresnę. Tik todėl ir diskutuoju apie tai. Tu turi teisę mąstyti kitaip, aš turiu teisę bandyti tavo nuomonę pakeisti.

  Dėl liaudies norų - galima taip mąstyti, bet kita vertus jei klaustum daugumos nuomonės visais klausimais, tai rytoj būtų išvaikyti visi valdžios organai, panaikinti visi mokesčiai, nacionalizuota ir vėl išgrobstyta privati nuosavybė ir visi sėdėtume ant puodo. Beje, lygios juodaodžių ir moterų teisės JAV taip pat buvo iškovotos aktyviais veiksmais, kai tai prieštaravo ir tuometiniams įstatymams, ir daugumos įsitikinimams.

 •   Subjektyvi // 2010-05-06 @ 22:10

  Klaidinga nuomonė, kad vyrai bijo gėjų. Agresyvumas, neutralumas, ignoras. Tačiau ne vienas hetero jaunystėje buvo susidūręs su slaptu ar atviru gėjų priekabiavimu. Pažįstu ne vieną labai simpatišką vyrą, kurie yra reguliariai “kadrinami” ir kabinami gėjų, dažniausiai atviru elgesiu. Nors nieko gėjiško neturi iš esmės ir elgesys kaip tradicinės orientacijos vyrų. Tačiau gėjai limpa kaip musės. Kodėl?

 •   Nerka // 2010-05-06 @ 22:26

  To Subjektyvi.

  Taip, teko girdėti iš kolegų pusės ir net tokių įžulių ir atkaklių priekabiavimu.. na ir klausiu kaip elgtis jiems,,? skustis kad homoseksualai juos kabino, visgi ribos visur yra.

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 22:28

  Roberto - tu juos ir taip matai, tik to nežinai.
  o jei jau taip baisu į žmones pažiūrėti, gali tiesiog tą dieną neit iš namų ;)

  Subjektyvi - kodėl gražios merginos irgi kadrintojų neatsigina? Tiesiog žmonės ieško. Gavę atsakymą “ne”, eina ieškot kur nors kitur… viskas.

 •   yessuz // 2010-05-06 @ 23:01

  nepykit, bet tarkime, moteris viengunge yra labiau diskriminuojama nei vargsas gejus.

  moteris tarkime 36 ir nevedusi, diskriminuojama ir darbe (galbut del to nekyla karjeros laiptais), ir tarp giminiu (aha, senmerge) ir tarp kaimynu ir panasiai.
  galu gale gejais aplipes visas URM’as - gal net 80 proc..
  neteko girdeti nei vieno, kuri atleido is darbo arba nusisuko draugai del to kad jis gejus.

 •   Aihara // 2010-05-06 @ 23:20

  yessuz - gal galėtum savo teiginius paremti nuorodomis į atitinkamus straipsnius? Nes aš galiu tau pateikti nuorodas, tavo teiginius paneigiančias :) apie iš VDU atleistą gėjų dėstytoją turėjai girdėt, o čia yra mokslinis tyrimas apie diskrimminaciją darbe: http://www.equal.lt/uploads/docs/VB-08%20nematomi_pilieciai.pdf (vat už tokius tyrimus tą dėstytoją ir atleido)

  Beje, dėl “senmergių” - kitaip tariant pritari, kad visuomenėje įsivešėjusi neracionali neapykanta/panieka/vadink kaip nori, paremta kitų žmonių seksualiniu gyvenimu.
  Aš tai vargšei senmergei patarčiau pačiai atvykt į eitynes ir išreikšti protestą prieš žmonių vertinimą jų intymaus gyvenimo pagrindu :)

 •   yessuz // 2010-05-07 @ 00:13

  Aihara - nesutinku su tavo demagogijom.
  Noreciau pamatyti ta vieta, kur destytojui pasake - nepyk, bet gejai pas mus nelaukiami. Kiek zinau is patirties, jei “labai reikia” tai “zacepas” bus visada. Tai ypatingai stipriai jauciasi mokslininku bendruomeneje - del finansavimo ir mokslininku vietos ir t.t. dar gali buti kad jis “neprisitaike” prie aplinkos ir kaip “netinkamas” buvo atleistas. labai lengva viska suversti del to kad jis gejus. Mano zmona - mokslininke, ir patikek, visa ta situacija kaip “draugiskai” gyvena mokslininkai yra puikiai zinoma. Zmogus is “siltos” vietos gali buti isedamas uz grazias akis - del nieko. Gal lindo ne ten kur reikejo.
  Jei nori atsilaikyti - negali atejes diktuoti SAVO taisykliu. tiesiog. taip yra.
  cia panasiai zinai, kad pradeciau visiems aiskinti, kad mane is mokslininko vietos ismete, kad i kava dejausi ne 2 o 3 saukstelius cukraus.

  Del senmergiu - pazystu tokiu. Ir patikek - joms spaudimas is aplinkos yra zymiai didesnis nei tiems patiems draugams gejams. Bet esme - kad joms neidomu tokie atviri kazko demonstravimai.

  Beje - kai jiems reikejo - ir paskolas pasieme bustui ir t.t.

  kaip rasiau anksciau - yra juokinga. Kai nueiti i geju kluba - tai problemu jokiu - nei baimes, nei diskriminacijos. Bet juk gali kas pamatyti?
  Taciau Kai pora pasikvieciu i gimtadieni (dvi poras) tarp kruvos sveciu - sie kazkodel atsisako. Nors kompanija ir draugiska, ir tikrai ne homofobiska.
  Jie neina dviese i renginius (nu - su biciulemis eina.. :D) ir apsimetineja normaliais, nors kokiam “mados renginy” kas antras - gejus.

  apskritai terminas “homofobija” yra kvailas ir daznai - neteisingas. cia kaip kad sakyt, kad kas antras gejus - heterofobas.

 •   Raimundas Zabarauskas // 2010-05-07 @ 04:44

  Puikus įrašas.

 •   Dalius // 2010-05-07 @ 08:24

  yessuz, kažkaip buvau susidaręs geresnį įspūdį apie tave, bet nieko dar gali pasitaisyti.

  Šito parado tikslas ne demonstracija, o problemų iškėlimas. Paradas tiesiog efektyviausia to forma. Ir paradas yra už žmogaus teises, o ne už homoseksualumą. O tai kad moterys labiau diskriminuojamos yra ne argumentas, kad gėjų problemas galima ignoruoti.

  Dėl moterų, tai jos balsavimo teisę turi tik 100 metų ir daugelių aspektų jų teisės nepagerėjo. Rekomenduoju paskaitinėti http://www.reddit.com/r/ladybashing , kad šiek tiek pasijaustum moters kailyje. Ten, tiesa sakant, yra pakankamai daug emocingo šlamšto, bet nepamirškime, kad moterys emocingesnės (nors aš nesu psichologas, tai gal klystu).

 •   yessuz // 2010-05-07 @ 08:36

  daliau - na ka jau - turbut reiktu gailetis, kad suzlugdziau viltis :D

  Seriously, as nematau kame yra problema homoseksualams. Kaip ir nematau reikalo eiti i paradus.

  Turiu ir draugu geju ir viskas ok tiek su jais, tiek su bendravimu. Tiesiog pastarieji irgi nepritaria tokiam ejimui i gatves.

  tiesiog nei jie, nei as - nu nematome problemos del kurios reiktu kelti toki skandala.

  del moteru - tai tik pavyzdys, kad yra daug daugiau diskriminacijos, apie kuria ne nesusimastom. Skirtumas - apiesia diskriminacija visa gerkle nerekiama kad tai diskriminacija.

 •   Adomas // 2010-05-07 @ 08:55

  yessuz,

  asmeninę nuomonę ar patirtį žmonės labai dažnai priima kaip universalią ir “normalią”. Jei aš manau, kad kažkas normalu, reiškia tai normalu. Jei mano draugai gėjai neturi problemų, reiškia ir kiti neturi problemų. Kitaip sakant - imtis mažoka.

  Kaip Dalius rašė, parado tikslas - awarness kėlimas. O kad ir kitos socialinės grupės turi panašių problemų nereiškia, kad viską reikia palikti kaip yra. Daryčiau prielaidą, kad visgi esminis skirtumas tarp gėjų/lesbiečių ir vienišų moterų yra tas, kad pastarosios dar tikisi tai pakeisti.

 •   Dalius // 2010-05-07 @ 09:23

  yessuz, man susidarė įspūdis, kad tavo draugai yra jauni laisvi žmonės negalvojantys apie ateitį. Dėl to viskas OK - retas jaunas žmogus galvoja apie ateitį ir dažniausiai gyvena dabartimi. Tačiau homoseksualai nėra viena jauni žmonės, o tai keičia labai daug: mąstymą, prioritetus, viltis, įsitikinimus ir t.t. Beje vien todėl kitas JAV prezidentas bus respublikonas tikriausiai (nebent Obamos kadencija bus labai sėkminga).

  Taigi dabar nemato ateityje galbūt matys. O laikas dabar tikrai tinkamas.

 •   Urbokida // 2010-05-07 @ 10:05

  Dėl gėjų kadrinimo… Atsipalaiduokit. Ko gero kiekviena mergina gyvenime yra patyrusi tokio heteroseksualų “kadrinimo”, kad nešė kojas, kiek tik gali… Kadrina visi, nepriklausomai nuo orientacijos. Ir kiekvienoje pakraipoje yra normalių (pvz suprantančių atsakymą NE), ir nelabai (tokių, nuo kurių reikia su policija gintis). Asmeninė kultūra nuo orientacijos tikrai nepriklauso. Ir tikrai nesuabsoliutinčiau, kad gėjai tik geri, o heteroseksualai tik blogi ar atvirkščiai. Pagal įstatymą, taikūs susibūrimai yra leidžiami. Nenoriu, kad berniukus darželyje rengtų mergaitiškais rūbais ir klaustų, kaip jaučiasi. Man tai atrodo skatinimas. Tačiau žmonių, kurių santykiai yra legalūs pagal įstatymą, riboti irgi nereikia. Juk demokratiškoj šalyje gyvenam :]

 •   Giedre // 2010-05-07 @ 10:44

  dar labiau akivaizdu, kodėl reikia tokių eitynių, jų labiau reikia ne LGBT bendruomenei, o mums patiems! Tikiuosi ateis laikai kai nieko tai nejaudins. Nes toks ažiotažas tikrai rodo visuomenės stigmatizaciją ir įvairius paslėptus neišpildytus troškimus (yra atliktas tyrimas, kuriuo įrodyta jog jei 10 vyrų tarpusavyje pabandytų, 6 iš jų norėtų pakartot) kurie virsta kraštutiniu neigimu ir agresija.
  Gedas ten, pradžioje susimaišė, jausmai su testosteronu tikrai nesimaišo ir nesimaišys. Homoseksualumas tikrai neužkrečiamas.

 •   Emilis // 2010-05-07 @ 11:44

  Didelis + už nieką neįžeidžiantį nuomonės išsakymas. Patiko ir atsakymai į TAIP DAŽNAI girdimus klausimus.

  Pafilosofavau ir aš čia kažkada, cituoju:

  „Kaip be proto sunku turetu buti organizatoriams ir visiems seksualiniu mazumu atstovams sutikti ryta ir palydeti vakara… Kiek kartu ir kaip labai zmones stengiasi jiems isrekti, kad jie - nenormalus, pedofilai, organizuodami eitynes yra tokie ir anokie. Nekalbu jau net apie grasinimus ar neramumus asmeniniame gyvenime.

  Kuo toliau, tuo įdomiau, o kartu ir baisiau.

  „Kai isgirstu jog kazkas kazko nemegsta, nekencia, netoleruoja visuomet noriu suzinot kodel …“

  Ne karta diskutavau su kitais zmonem butent apie homoseksualus ar sias eitynes. Dazniausiai diskusija pats ir nutraukdavau, nes labai siutindavo neapsiskaiciusiu, temos neismananciu (homoseksualuma laikyti liga, homoseksualus lyginti pedofilams ar sventai tiketi, kad vaikas, augdamas homoseksualu seimoj pats toks taps, mano, kad eitynese bus demonstruojami nuogi uzpakaliai, kodel heteroseksualai nerengia paradu/eisenu…), turinciu kategoriska bandos nuomone, nepriimant ir netoleruojant kitu nuomones, izeidinejanciu ir kt. panasiu epitetu zmoniu pareiskimai, nuomones. Net nepavadinciau to normalia diskusija, nes dazniausiai net nesiklausoma, ka sako, siuo atveju, oponentai, tiesiog isrekiama kategoriska nuomone.

  Tokiais atvejais vystyti tolerantiskos diskusijos neimanoma. O kas labiausiai liudina, kad tokiu DAUGUMA Lietuvoje ir musu iprastineje aplinkoje.“

  Bet dabar iskyla klausimas del zmoniu saugumo ir bandos nuomones. Eh, beda beda cia pas mus tos eitynes. Ot gerai dabar politikams pinigus plauti ir kitokius machinacijas daryti, kol visas zmoniu demesys nukreiptas i eitynes.

  Gero savaitgalio! :)

 •   Kontrolierius // 2010-05-07 @ 11:52

  Autoriui pliusas už paliestą temą ir atskyrimą grūdų nuo pelų. Tikiuos, čia renkasi mąstantys savo galva ir nepasiduoda išorinėm, populistinėm provokacijoms. Atrodo, kad neigiami komentarai neprasisunkė, per autoriaus filtravimo sistemą, noris tikėti, kad jų ir nebuvo daug. :)

  Giedrei> Sutinku su tavim, kad ši eisena labiau reikalinga mums patiems, o ne LGBT bendruomenei. Labiausiai žmogus bijo nežinomybės. Tai viena iš didžiausių visų laikų baimių, žinoma, pirmoje vietoje būtų - viešas kalbėjimas. Ir ta baimė jaučiasi visuose visuomenės sluoksniuose. Vieni griebiasi agresijos ir eina naikinti šios anomalijos. Kiti pasikliauja daugumos dirbtinai sukurtais stereotipais ir jų laikosi iki paskutinio. Treti pasinaudoja proga ir renka populiarumo laurus. Ketvirti, bijo prarasti autoritetą ir griebiasi šmeižto. Penkti, aklai neigia šio reiškinio egzistavimą arba visais būdais slepia savo prigimtį. Ir šis verpetas įtraukia visus, padalina visuomenę į dvi stovyklas.
  Apsipraskim su tuo, kad Lietuva sudaryta ne tik iš 75% tradicinių lietuvių katalikų šeimų, o ir likusio 25%. Šimtukas ir yra pilnas visuomenės portretas, kurios dalis esame kiekvienas iš mūsų.

  P.S. Ežiuko spėjimas dėl policinikų buvo taiklus: jų išties bus 800: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vilniaus-policija-mes-pasiruose-uztikrinti-sauguma-seksualiniu-mazumu-eityniu-metu-56-96592

 •   eziukassukedais // 2010-05-07 @ 11:57

  Kontrolieriau,
  komentarų, kuriuos reikėjo trinti, tikrai buvo vos keletas. O skaičių 800 laužiau ne iš dangaus – apie šį kiekį kuris laikas jau kalbama :)

 •   Adomas // 2010-05-07 @ 12:03

  Giedre,

  gal galėtum duoti nuorodą į tavo minėtą tyrimą? Jei ne, tai “mokslininkai nustatė, kad žmogus yra kilęs iš arklių, o ne iš primatų!” :)

 •   Dalius // 2010-05-07 @ 14:10

  Adomai, čia taip gimsta gandai :-) Originali mintis kurią mačiau yra http://www.google.lt/search?q=pakartoti+rektalin%C4%99+ap%C5%BEi%C5%ABr%C4%85

  Ot iš kur šitas rektalinės apžiūros mitas atsiradęs aš nežinau. Įdomumo dėlei pagoogle’inau:

  http://coloncancer.about.com/od/colonoscopy/a/digital_rectal.htm

  Panašiau, kad homoseksualumas yra rektalinė apžiūra išvis nieko bendro neturi.

 •   Giedre // 2010-05-07 @ 16:06

  taigi suprantat fakto absurdą? paminėjau tai dėl to, kad dauguma homofobiškai nusiteikusių asmenų homoseksualius asmenis būtent tik ir įsivaizduoja tik per sekso prizmę.
  O tai nėra vien tik tai!

 •   Easy // 2010-05-07 @ 16:09

  Straipsnis labai įdomus, tikiuosi, kad eitynės įvyks, tikiuosi, kad sklandžiai ir be aukų.

  Būtinai sudalyvaučiau ir draugus prikalbinčiau, bet ne Lietuvoj dabar esu ;/

  O šiaip tai manau, kad visi, kurie priešinasi šiam renginiui stato save į labai nemalonią situaciją - ankščiau ar vėliau bus išjuokti kaip homofobai ar šiaip dideliu intelektu nepasižymintys žmonės…

 •   krikščionis // 2010-05-07 @ 17:08

  Sakai, bažnyčia (cituoju) ” sako tai, ką tauta nori girdėti”? Visiškas trumparegiško žmogaus absurdas. Dėl politikų -kita situacija. Bet bažnyčia bando išlaikyti visuomenę dorą. Ir remiasi tikromis vertybėmis, o ne atskirų protestuojančių prieš visuomenę asmenų išvedžiojimais. Iš jos juokiasi? Tegu. Bet viskas tik eitynėmis ir homoseksualizmu nesibaigia. Tauta išsigimsta ir puolusieji už tai sumokės brangią kainą. Žymiai didesnę, nei bet kuris iš čia rašančiųjų ir ginančiųjų šias eitynes įsivaizduoja. Anksčiau ar vėliau tai įvyks, tereikia laiko.

 •   Adomas // 2010-05-07 @ 17:28

  Giedre, atleisk, neįdėmiai perskaičiau tavo komentarą.

  krikščioni, jei pats būtum “doras krikščionis” (pagal tai, kaip tai suvokia Katalikų Bažnyčia), tai suvoktum, kad visi žmonės yra nuodėmingi ir visi gali klysti, bet lygiai taip pat gali pasitaisyti. Jei būtum “doras krikščionis”, nevartotum ad hominem argumentų (”visiškas trumparegiško žmogaus absurdas”). Jei būtum “doras krikščionis”, žinotum, kad Bažnyčia (organizacijos pavadinimas), rašoma didžiaja raide, priešingai nei bažnyčia (pastatas). :) Galų gale, jei būtum ne tik aklai tikintis krikščionis, bet dar ir domėtumeisi tuo, kaip surėdytas pasaulis, sužinotum, kad Bažnyčia, kaip ir betkuri kita organizacija, nėra vienalytis organizmas. Joje taip pat kaip ir kitur yra daug skirtingų nuomonių ir asmeninių interesų. Bet religija - atskira diskusija.

 •   tag // 2010-05-07 @ 19:25

  tikrai nemanau kad sios eitys apsieis be incidentu, bus ziauriai geda pries via pasauli , dar didesne nei eityniu uzdraudimas.

 •   Vilnietis // 2010-05-07 @ 20:09

  Visų pirma noriu pasakyti, kad nesu nei joks homofobas, kas beje pagal prasmę turėtų būti homoseksualų prisibijantis (parodykit jūs man, kuris bijo jų, na išimčių visur yra), nei koks kitas fobas, esu paprasčiausias Lietuvos pilietis, rūpinantis ne tik SAVO ateitimi, bet ir pačios tautos..
  Visų pirma juk buvo aiškiai įrodyta, kad šios eitynės kertasi su Konstitucija, kas kam neaišku dar?..
  Dar vienas dalykas, nemanau, kad būtų visas tas vajus, jei LGBT iš tikrųjų siektų lygybės, bet ne privilegijų, iš tų privilegijų išaugs dar vienos privilegijos, o poto dar kitos.. Žodžiu lygesni negu lygūs, o tam suprasti užtenka pažiūrėti į istoriją arba, kad ir į socialinius visuomeninius pakitimus Vakaruose, kur pagal jus žmonės toli pažengę, tik KUR jie pažengę? :)

 •   Vilnietis Adomui // 2010-05-07 @ 20:13

  Adomai, neatsakei į krikščionio postą, tik nukrypai visiškai nuo temos kalbėdamas apie visiškai kitus nesvarbius faktus, puikiai atspindi dabartinę padėtį Lietuvoje iš LGBT pusės :).

 •   Vilnietis "homofobams" // 2010-05-07 @ 20:16

  Tiems, kurie vadinate save homofobais bei teigiantiems esą turį draugų homoseksualų, kurie nepritaria visam šitam judėjimui. Na neverta apsimetinėti, apgaudinėti savęs tik tam, kad įtikinti kažką argumentais ir taip apstu argumentų, nejaugi čia visi mes turim po kaimyną gėjų ir dėstytoją lezbietę? Man tikrai juokingai atrodo, pagal daugelio pasisakymus, atrodo, kad dauguma pas mus yra homoseksualai. :)

 •   osox // 2010-05-07 @ 20:47

  Žiniasklaidoje pasauliui būtume nuskambėję neigiamai, jei eitynės būtų atšauktos. Dabar, kai jas patvirtino, nuskambėsi taipogi neigiamai - dėl to, kad ryt garantuotai bus išpuoliai, muštynės, sužaloti žmonės…

  Dar nuo rusų laikų pas daugelį išlikę tai, tad pirma reikėtų šviesti mokyklose, supažindinti su terminais, kad žmonės nesimaišytų ir negalvotų, kad gėjus - tai tas, kurį vieną tokį Drąsius Kiedys nužudė.

  Pats net nesu Vilniuje šiuo metu, bet ir tai neatvykčiau pažiūrėti. Tiesiog bijočiau “gauti į galvą” už tai, kad esu tolerantiškas.

 •   Aihara // 2010-05-07 @ 20:48

  Vilnieti -

  1. Konstitucija (taip pat žmogaus teisės ir demokratijos sąvoka, kuri kaip ir yra įrašyta į Lietuvos valstybės pavadinimą) užtikrina visiems vienodą teisę į viešus susirinkimus. Taip kad Konstitucijos čia niekas nepažeidžia, Konstitucijos (kaip ir tarptautinių teisės aktų, kuriuos Lietuva yra įsipareigojusi laikytis) pažeidimas būtų šios eisenos uždraudimas.

  2. LGBT nesiekia išskirtinių teisių, jie siekia tokių pačių teisių, kokias turi heteroseksualios poros. T.y. teisės oficialiai įregistruoti savo partnerystę, teisės slaugyti savo partnerį, teisės paveldėti partnerio turtą nemokant turto paveldėjimo mokesčio, teisės neliudyti prieš partnerį teisme, teisės gauti lengvatinę paskolą. Tai nėra privilegijos. Ir šias teises gavę, LGBT tikrai netaptų viršesni už heteroseksualus - jie taptų lygūs.

  3. Ar pats buvai Vakaruose? Laimingi, galintys nesibaimindami būti savimi ir daryti ką nori žmonės tau atrodo degradacija, ar visgi siekiamybė?

  4. Jei statistika nemeluoja, nuo 2 iki 13% visų žmonių yra homoseksualai. Taigi statistiškai kiekvienas pažįstame bent po vieną homoseksualą - tik galbūt to nežinome.

  5. Tamsta akivaizdžiai nesupranti žodžio “homofobas” reikšmės. Kitaip tariant, net nežinai, apie ką diskutuojama… Eik geriau nors Wikipedią pasiskaityk - kai apsišviesi, bus galima kalbėtis.

 •   Aihara // 2010-05-07 @ 20:51

  osox, tag -

  aš būdama baisiai didelė optimistė labai tikiuosi, kad net ir agresyviausiai nusiteikę susipras, kad smurtas nėra tinkamas būdas išreikšti pažiūroms, kai viską stebi policija ir žmonės iš tarptautinių organizacijų :)

 •   KaRa // 2010-05-07 @ 23:15

  to Pries gejus
  ir kas, kad jie (kaip tu pats sakei) “p*iderai”? Dėl to jie neturi teisės dirbti? O tavo atleidimas galėtų papult i teismą kaip atvira diskriminacijos išraiška.
  Aihira,
  norėčiau ir aš tikėt, kad taip bus, bet, deja, nemanau jog tai labai tikėtina.

 •   erase // 2010-05-07 @ 23:33

  Štai Jums puikus homofobijos pavyzdys, kaip gėjai gali būti diskriminuojami, tarkim autoriaus “Pries GEJUS”, darbe.

 •   eziukassukedais // 2010-05-08 @ 02:18

  Krikščioni, jau kas kas, bet Bažnyčia (kaip organizacija) po savo pedofilijos skandalų turėtų patylėti apie moralės skiepijimą. Nors trumpam.

 •   Adomas // 2010-05-08 @ 08:52

  Vilnieti,

  tai kad į panašias į krikščionio mintis jau esu atsakęs anksčiau. Pagrindinis jo argumentas buvo, kad Bažnyčia saugo tikrąsias vertybes, o nuo jų nusisukę “už tai sumokės brangią kainą”.

  Nors ir sutinku su daugeliu krikščionybės propaguojamų vertybių, jos nėra nei amžinos, nei universalios. Viduramžiais Bažnyčios palaikyti kryžiaus žygiai tą puikiai iliustruoja. Krikščionys pasaulyje, beje, sudaro mažumą. Kitos religijos propaguoja ir kitokias vertybes. Pavyzdžiui, pagalvok apie moterų teises ir vietą visuomenėje musulmoniškose valstybėse. Jie taip pat remiasi savo “tikromis vertybėmis”. Kuo tie, kurie eis į paradą drabstytis purvais skiriasi nuo “tikrąsias vertybes” ginančių kryžiuočių ar akmenimis nusidėjėlius užmėtančių radikalių pakraipų musulmonų?

  Dėl tautos išsigimimo - tautos keičiasi. Žmonės keičiasi. Ir tai liečia ne tik pažiūras į homoseksualizmą. Gerai tai ar blogai - galėsime objektyviai įvertinti po 100 metų, o ne virdami pokyčių katile. Aš pavyzdžiui manau, kad didėjantis vartotojiškumas yra nepalyginimai didesnė problama, už kurią mes visi sumokėsime didelę kainą. Bet tai nereiškia, kad eisiu spjaudyti ir mėtyti kiaušinius į tuos, kurie stovės eilėje per naktį, kad galėtų pirmi nusipirkti iPadą.

 •   ENORCA // 2010-05-08 @ 10:52

  A kokios diskusijos, kokios aistros!

  Puikus Ežiuko įrašas.

 •   Deimmy // 2010-05-08 @ 11:09

  http://lzd.lt/uref/go/15689

 •   Paulius // 2010-05-08 @ 14:44

  “Gėjai, padofilai, pederastai, zoofilai – koks skirtumas?”

  yra klaidelė - ne padofilai, o pedofilai.

  Beje, ar pederastai - legalus terimas?

 •   doshaburi // 2010-05-08 @ 20:05

  Pliusas autoriui. Džiugu, jog Lietuvoje egzistuoja tolerantiškų žmonių mažumų atžvilgiu. Mano manymu, juk jie yra tokie pat žmonės kaip ir mes. Todėl man yra nesuprantama, kaip visuomenė, didžioji dalis, drįsta dažnai vadintis “tolerantiška”, kai mėto akmenis į homoseksualų daržą. Religinė bendruomenė - grynas pasityčiojimassu savo požiūriu. Katalikus krečia pedofilijos skandalai, bet kažkodėl jiems į tai visiškai nusipjaut (bent lietuviams). Geriau gi pastumt ant homoseksualų - juk jie nusikalsta gamtai ir, svarbiausia, religijai!

 •   Giedre // 2010-05-08 @ 20:41

  Pauliau- jei legalus žodis pederastija tai ir pederastas turėtų būti legalus žodis. skamba tai klaikiai. galėtų VLKK naujadarą sugalvot :)

 •   heh...lol // 2010-05-08 @ 21:06

  juokas juokais. tolerastiskasis mokslininkas ismestas is vdu nes yra gejus (zinantys situacija - juokiasi) pademonstruoja beribe tolerancija kitiems, sliuksteldamas vandens Grazuliui i veida.

  mega tolerancija ar dvigubi standartai?

  P.S. liudna, kai zodziai Tolerancija ir Homofobija naudojami smarkiai ne pagal paskirti, ypac liudna, kad daznai net nesuprantama naudojamu zodziu reiksme.

 •   tmjersey // 2010-05-08 @ 21:11

  Nori trink - nori ne. Gejai ir gejiskos paziuros yra ne tokios kokios sutvere mus motule gamta. Ne vienas gejus, ar lesbiete tokiu negime, o jeigu ir tvirtina kad gime - tiesiog ju problema. Lytinis iskrypimas - protine negalia. psichologine gal. Surenkim luosuju eitynes?

 •   ner // 2010-05-08 @ 21:13

  juokas juokais. tolerastiskasis mokslininkas ismestas is vdu nes yra gejus (zinantys situacija - juokiasi) pademonstruoja beribe tolerancija kitiems, sliuksteldamas vandens Grazuliui i veida.

  mega tolerancija ar dvigubi standartai?

  P.S. liudna, kai zodziai Tolerancija ir Homofobija naudojami smarkiai ne pagal paskirti, ypac liudna, kad daznai net nesuprantama naudojamu zodziu reiksme.

 •   Greta // 2010-05-08 @ 21:35

  Esu labai neutraliai į visa tai reaguojanti. Ir nesu tikrai nei už nei prieš - man jie netrukdo. O kad mūsų tautai trūskta tolerancijos - faktas.

  Greta***

 •   Mama // 2010-05-08 @ 22:23

  Kaip tik skaičiau tyrimą, kad kai tėvas nepakankamai dalyvauja sūnaus gyvenime ankstyvoje vaikystėje ypač (2-4 metais) tikimybė jam tapti gėjumi labai padidėja :( tėčiai - neužsimirškite! (vertimas is švedų k. berods http://www.emaso.com/lt-lithuanian/)

  Beje, tamsiame skersgatvyje jau verčiau sutikčiau porelę gėjų, negu tuos iš kitos tvoros pusės. Pabaisos…

 •   Evaldas // 2010-05-09 @ 12:58

  Aha, man labai durnas tas pasakymas, kad gėjai savo eisena gali kažką suagituoti tapti gėjumi. Marazmai kažkokie. Kažin, tas žmogus nebijo į zooparką vaikščioti? Juk gali būti “suagituotas” tapti kokia nors žirafa ar pingvinu.

 •   Gedas // 2010-05-09 @ 14:32

  Kieno cia blogas? pederastu??

 •   ilgius // 2010-05-09 @ 23:19

  respekts ežiui

 •   Vaje // 2010-05-10 @ 11:44

  Ar čia man su galva kažkas negerai, bet niekaip negaliu suprasti teiginio - “Laikau save tolerantišku, bet esu prieš eitynes”. Man tai skamba kaip “Nekenčiu negrų ir rasistų”…

 •   Kontrolierius // 2010-05-10 @ 11:49

  @Vaje
  dar vienas palyginimas/sugretinimas:
  „Esu vegetaras, nors valgau vištieną“.

 •   Vao // 2010-06-07 @ 14:41

  Europa. 2030 metai. diskutuojama apie ruosiama zudiku eisma.
  Konservatyvumas as tolerancija? Ar leisti zudyti zmones? O kuo zmones geresni uz jautiena? O kuo karve geresne uz augalus? Kodel vienus zudam, kitu - ne? O gi ir taip netiesiogiai vieni kitus zudam. Bla-bla-bla. Visi turi ypatinga savarankiska idomia nuomone. Pries saukiant pagalvokim, juk nevisi aplinkui yra idiotai. Netoks jau akivaizdus homofobijos saltinis. Ir netokie jau nekalti renginiu organizatoriai.
  Negi taip faina ir linksma visiems bliauti, kai vilkai mus gano?

 •   paskolos // 2010-12-10 @ 18:31

  Mane labiausiai supygde, ne pats geju parado faktas, bet tai, kad uz mokesciu moketoju pinigus buvo organizuojamas privatus renginys (ten juk buvo ileidziami tik su pakvietimais, atsimenate?)

 •   kreditas // 2011-01-26 @ 15:59

  aj man kažkaip nei šilta nei šalta nuo jų tų parado :)

 •   kadıköy arçelik servisi // 2011-02-09 @ 00:29

  That means that people simply searching for swine

 •   bosch servisi // 2011-02-09 @ 00:30

  Any chance of getting a snapshot of the new Minn Kota shallow water anchoring system

 •   www.clubman.lt // 2011-04-20 @ 19:17

  Man atrodo, reikia demokratiskai pazvelgti i viska. Paprasti zmones nedaro paradu, nerekia “Ei, paziurekit, mes normalus zmones!”. Tai kam tada homoseksualistams reikia tokiu akciju?..

 •   forklift // 2011-05-25 @ 10:11

  nice post! thanks for sharing!!

 •   Youth nfl jerseys // 2011-06-13 @ 04:50

  Youth NFL jerseys for women are developing to be allotting more popular. No lengthier do you’ll have to put on the Replica NFL jersey that could maybe be made for men. Now women’s NFL cheap jerseys are available.

 •   Lathe // 2011-06-15 @ 21:19

  I have sent this to several buddies and re-tweeted. Thanks again.

 •   poliarinegyvate // 2012-04-19 @ 18:32

  Gerai, kad tebėra žmonių su normaliu požiūriu kaip Tamsta.

 •   ESMĖ // 2013-03-10 @ 20:51

  Pareiškim gilią užuojautą šuduose besikapstančioms menkystoms ,Dievas juos paleido, Dievas pasiims. Nereikia kreipti dėmesio į psichinius ligonius gėjus,jie turi teisę pajusti mūsų atlaidumą, bet ne pyktį. O marinos-aušrinos pavilonienės yra sovietmečio reliktas, tokių po 40 metų tikrai neliks, neabejokit. Yra tikrai rimtų problemų Lietuvoje, nepraraskim budrumo dėl šuduose besikapstančių…

 •   darbas anglijoje // 2014-08-06 @ 11:51

  na forumas tikrai mires…

palikti komentarą