BLOGas.lt
Pigūs skrydžiai
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

EkoMiestas: kompostas gatvių apšvietimui

parašė: eziukassukedais · 2009-12-09 · 7 komentarai

Dar vienas puikus konceptas - organines atliekas deginanti ir taip apšvietimui reikalingą energiją gaunanti lempa. Viskas paprasta: obuolio nuograužą metame į stalčių, o ten vykdomas kompostavimas ir susidariusios metano dujos paverčiamos šviesa ar net šiluma (aktualu mūsų klimatui). Šaunami du zuikiai: surenkamos ir panaudojamos mieste sugeneruojamos tokios didelės šiukšlių masės bei taupoma energija, skirta apšvietimui. Beje, organinėmis atliekomis galėtų dalintis maitinimo įstaigos, kurios šių pridaro ypatingai daug. Gal net galima būtų dalį kavinės energijos palaikyti vien kompostu?

Žinoma, didžiausia problema būtų žmones mieste išmokyti mesti tas šiukšles ten, kur reikia. Ypač Lietuvoje, kur apskritai rūšiavimo kultūra nėra paplitusi. Sumes visi ten kavos puodelius ir tikėsis, kad išsiskirs metanas? Taip taip…

Beje, jei kas paeksperimentuojate su panašiomis ekologiško dizaino idėjomis miestui, pasidalinkite - gal bus įdomu blogo skaitytojams!

Patiko (2)

Rodyk draugams

Kategorijos: Ekologija ir sveikata
žymės: , , , ,7 komentarai ↓

 •   Karvė // 2009-12-09 @ 12:52

  O kur nors yra paskaičiuota, koks turėtų būti komposto rezervuaras, kad jame esančių šiukšlių puvimas išskirtų pakankamai dujų apšvietimui?

  Nes man logiškai mąstant (bet žinoma galiu klysti) atrodo, kad po kiekvienu stulpu turėtų būti bent po kelis konteinerius šiukšlių. Tai gal geriau vis dėl to jas vežti į vieną šiukšlyną ir statyti elektrinę tenai?

  Žodžiu, manau reikėtų truputį paskaičiuoti ir eksperimentiškai patikrinti tas idėjas prieš jas apskritai priimant kaip idėjas, nes aš galiu pasiūlyti visą šildymą ir apšvietimą kompensuoti žmonių išskiriamos meilės energija arba dar geriau - sukurti apatinius, kurie rinktų ir konvertuotų bezdalų energiją :)

 •   Dali.us // 2009-12-09 @ 13:07

  Jo. Koks nors žoles apsirukęs dinainerius perskaitė kaip iš šudo spausti vaška ir kažką papaisė. Neturėdamas nei menkiausio supratimo nei apie jo idėjos fiziką nei chemiją.

  Taip. Iš punančiu atliekų galima(ir reikia) gauti biojo dujas. Jas galima deginti ir gaminti elektrą ir/arba šilumą. Ir tai yra daroma. Net Lietuvoje. (Kaune jau veikia, statoma Šiausiuose) BET nusifantazuojant reikia tureti saiką. Ar bent jau žinoti apie ką fantazuoji.

  Paimant tų piešinukų poporcijas (su žmonemis lyginant) net ir užtikrinant nuolatinį ir tolygų bioatliekų tiekimą elektros bus pagaminta… nus galta LCD displėju ir galės “pamaitinti” bet apšvietima ? Ne šiame šimtmetyje. Net ir akumuliuojant dujas ir “šviečiant” tik naktį.. ne tie maštabai.

 •   Evaldas // 2009-12-09 @ 13:31

  Daug kas fantazavo, daug jaunų studentų savo fantazijas pavertė dizaino studijų baigiamaisiais darbais. Bet, deja, fantazavo žmonės, neturintys nė žalio supratimo apie tiksliuosius mokslus. Ir visokios tokios idėjos yra tik piešiniai be jokių skaičiavimų.
  Kol kas aš nematau alternatyvų angliai, naftai ir radioaktyviam kurui. Taip, netgi vėjo ir saulės elektrinės mąstant globaliai kainuoja labai brangiai.

 •   zmogutis // 2009-12-09 @ 17:22

  Reali iseitis kaip naudoti buitines atliekas, o tiksliau alieju ar riebalus:
  surenkat is visokiu makdaku, KFC ar ciliaku panaudota alieju(ir jum gerai ka netrukus aprasysiu, ir jiems nereikia moketi uz aliejaus perdirbima) suviezat tarkim i koki garaza, perfiltruojat, ir pilat tiesiai i savo dyzelinio automobilio baka. Automobiliui nereikia degti jokiu modifikaciju ar irangos, ir taupot sau degalu saskaita ir tausojat gamta :D Aisku yra niuansu bet mintis nesikeicia, protingi zmones taip jau daro netgi ir pas mumis. Ir dar galit ta alieju naudoti kur tik norit, nuo automobilio, iki dizelinio generatoriaus(ty

 •   treniruote // 2009-12-11 @ 00:28

  Na, tai tikrai labiau panašu į kažkieno lakią fantaziją, nei realų, jos pritaikymą, dėl ir taip aiškių priežasčių: kiek mums kainuotų, kad tai įrengti.

 •   Dali.us // 2009-12-14 @ 12:03

  Zmoguciui: pamiršai paminėti, kad dyzelinis variklis turi būti labai senas. jokio ten tiesioginio ipurškimo ir t.t.

 •   anglu kalbos // 2009-12-21 @ 21:48

  Taaaip, įdomu ar kas nors suskaičiavo, kiek to komposto reikia ir kur jis bus sandėliuojamas. Šiaip jau važiuojant iš Kauno į Vilnių pro tą vietą kur geležinkelis praeina virš autostrados kvapelis labai nekoks, kai vėjas pučia nuo Kariotiškių pusės…

palikti komentarą