BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ežiukas Vilniuje

Eiva skuklptūrą statyti kartu: „Laisvės kelias“

parašė: eziukassukedais · 2010-05-14 · 19 komentarai

Vasaros gale Vilniuje - nauja skulptūra. „Laisvės kelias“ (visai kaip Baltijos kelias). Statysime kiekvienas, kaip ir Baltijos kelią. Kiek pastatysim, tokio ilgio ir bus - irgi kaip kadais. Idėja paprasta: kiekvienas norintis turėsime po plytą, ant kurios bus įspaustas vardas. Pagaliau Vilniuje skulptūra su aiškia bei stipria simbolika, emociniu krūviu, neslegianti ir kuriama originaliu būdu.

Kaip jau minėjau, kiekvienas galėsime prisidėti prie skulptūros – nusipirkę vardinę arba šeimos plytą už gan nedidelę sumą (25Lt ir 50Lt atitinkamai), prisidėsime ne tik prie svarbaus įvykio bei tautos vienybės įamžinimo, bet ir turėsime detalę su SAVO vardu miesto statinyje. Jei šis stovės, galėsime vaikams ar net anūkams pirštu besti „štai, čia mūsų šeimos plyta!“.

Sveikinu autorių už drąsą vykdyti tokį interaktyvų projektą! Beje, su skulptoriumi T. Gutausku šiame bloge susiduriam ne pirmąkart – Lukiškių aikštės rekonstrukcijos konkurso metu, jo darbas čia pelnė simpatijas.

Apie pačią idėją daugiau pasiskaityti, o taip pat ir skulptūroje įsiamžinti galite www.laisveskelias.lt, o man iškilo keli klausimai, tad susirašiau ir su idėjos sumanytoju:

Papasakokite apie skulptūros funkcionalumą: ar tikitės, kad ji trauks žmones? Ką jie turėtų veikti ir kaip jaustis būdami šalia skulptūros?

Jei skulptūra bus bent 30 m. ilgio, ji turėtų būti pakankamai įspūdinga. Joje tilps apie 10 000 plytų, jos bus skirtingų spalvų ir atspalvių, iš daugybės reljefinių įrašų. Tai bus savotiška mozaika, o kadangi žmonės ieškos savo inicialų, tikiuosi prie jos dažnai būriuosis žmonės. Svarbus skulptūros elementas- ažūriniai žmonių siluetai-jie suteikia skulptūrai interaktyvumo. Pro juos galima praeiti kiaurai , įlįsti i siluetą ar fotografuotis…

„Laisvės kelias” skulptūra primena Jūsų projektą neįgyvandintam Lukiškių aikštės renovacijos projektui - kokie jų panašumai ir skirtumai?

Lukiškių aikštės projektą kūriau su architektu R.Paleku ir jo komanda. Vėliau, konkursui pasibaigus niekuo, nusprendžiau šiai idėjai neleisti numirti ir su manimi pradįjo dirbti arch. Saulius Pamerneckis. Transformuotame projekte norėjau į kūrybos procesą įtraukti žmones, todėl ji yra iš daugybės segmentų-plytų. Kitas svarbus pasikeitimas yra skulptūros spalvingumas ir visiškai kita medžiaga. Turbūt sutiksite, kad naujoji idėja niekaip negali būti pavadinta memorialu - tai optimistinis ir spalvingas ženklas-simbolis, kuris skirtas labiau ateičiai nei praeičiai. Senajame projekte medžiaga buvo pilkas granitas- susikaupimo ir netekties simbolis.

Jei įdėsiu plytą su savo vardu ir rasiu ją sudaužytą ar apipaišytą, pasijusiu labai nesmagiai. Kaip planuojama saugoti skulptūrą nuo vandalų?

Skulptūrą saugos 2 video kameros, be to ši vieta būna kiaurus metus apšviesta ir labai matoma. Nuo vandalizmo aktų ji jau yra apdrausta, o grafiti daug žalos nepadarys - glazūruotas plytos paviršius yra stiklo atitikmuo - į ją jokie dažai neįsigers.
Visa kita yra Dievo valioje, visada gali kas nors atsitikti, tačiau visi tie įvykiai vėlgi bus dar vienas mūsų visuomenės išbandymas.

Skulptūros atidengimas – rugpjūčio 23-iąją, šalia „Lietuvos vaikų ir jaunimo centro“.

Kaip manot, ar surinks skulptorius planuojamus 10 000 plytų? Ar tai tinkama forma įamžinti Baltijos kelią bei tautos vieningumą?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita19 komentarai ↓

 •   nuolaida // 2010-05-14 @ 06:31

  O tai kurioje vietoje ji bus?

 •   Rūtaisa // 2010-05-14 @ 07:50

  Kaip aš supratau iš vizualų, tas gargaras bus palei žiedą, ant šaligatvio, iš Forum Palace pusės. Dėl to ir nepatinka, nes trukdys ir pėstiesiems, ir vairuotojams. Ypač jei interaktyvumą planuoja, tai tik ir betrūksta kokio pyplio po ratais, kol tėvai fotkinsis į kokią skylę sulindę…
  Labai neaiškiai išreikšta vieta, tai gal klystu, bet jei yra taip, kaip galvoju, tai aš prieš.

 •   huhu // 2010-05-14 @ 08:17

  Ne prie forum palace o prie LVCJ,

  vieta nelogiška, nepatogi nei turistams nei kam. Butu bent pastates tarp baltojo tilto ir zaliojo butu zymiai patogiau. IR VIETOS PASIVAIKSCIOT SALIA BUTU

  O DABAR TOJ VIETOJ BISKI MIRUS ZONA, TIK DAUG DAUG AUTOMOBILIU PRALEKENCIU SALIA

 •   Dali.us // 2010-05-14 @ 08:25

  Kai as jaunas buvau.. plytas po 10 rubliu pardavinėdavo. Tamsiuose senamiesčio skersgatviuose…

  dabar pardavineja internetu po 20 Lt. papigiai kaip uz malonuma įsiamžinti paminkle.

 •   Polububijus // 2010-05-14 @ 08:48

  10 000 * 50 Lt = 500000! Hmm… Gal ir mano kokį paminklą suorganizuot :D ?

 •   Tsu // 2010-05-14 @ 09:26

  Mielas ezi, kodel tamstos bloge taip sunku komentuot..tik neapsiziurejes nueik kur ir issitrina taip ilgai rasytas komentaras T_T

  Trumpai tariant ideja nuostabi, pati plyta ten ideciau..bet bijau, kad ta plyta bumerangu man i kakta trenksis vaziuojant salia esanciu dviraciu taku..Trumpai tariant visiskai netinkama vieta.. Pirmoji tavo posto nuotrauka tai irodo. Sumodeliuoti zmones zengia zingsnelis nuo dviraciu tako..ir esu sventai isitikinus jei ten ta siena bus visi zmones zingsniuos butent dviraciu taku.

 •   Lax // 2010-05-14 @ 09:30

  Aš dažnai commutinu pro ten dviračiu, tai jei pastatys tą paminklą, tai bus bėda, nes jis stovi ir blokuoja normalų priėjimą prie perėjos, vairuotojai nematys artėjančio prie perėjos dviratininko, ko pasekoje turėsiu dar ilgiau laukt, kol praleis, nes ir dabar ne pasaka sulaukt mašinos kuri tave ten praleistų.

 •   Laura // 2010-05-14 @ 09:31

  Man labai labai patinka sis paminklas. Labai dziaugiuosi, kad bus igyvendintas.
  Del vietos negaliu komentuoti.

 •   Adomas // 2010-05-14 @ 09:36

  Dėl vandalizmo, manau truputį naivu tikėtis, kad nieko neatsitiks. Kaip pavyzdys - Literatų g. projektas Vilniuje, nepaisant šalia esančių kamerų vis periodiškai apipaišiomas ir kitaip niokojamas, o jį prižiūrintys žmonės priversti jį tvarkyti. Todėl, nors projektas ir labai sveikintinas, norėtųsi, kad būtų galvojama ir apie tai, kas, kaip ir už kokius pinigus jį prižiūrės ir po pastatymo. Nesinorėtų, kad šalies vėliavos spalvomis nudažyta ir laisvę simbolizuojanti skulptūra stovėtų kaip nors suniokota.

 •   Linas // 2010-05-14 @ 09:59

  man, tai sis paminklas atrodo ne kaip kelias, o kaip siena. Sienas zmones griove baltijos kelio simboliu.

  Kazkaip prasilenkia ideja… Tik skyles yra gerai… Atrodo, kad atsitverem nuo visu siena (trispalve), bet ji nelabai tvirta ir drasiausi pramuse ten skyles - siluetus :)

  cia tik man tokia asociacija?

 •   Marija // 2010-05-15 @ 21:50

  Jei paminklas bus natūralių plytiškų spalvų, o ne toks ryškus ir iš aplinkos visiškai iškrentantis, kaip makete, tai viskas gerai, turėtų atrodyt visai neblogai.
  O vieta, na taip, truputėlį nepatraukli…

 •   komin // 2010-05-17 @ 11:49

  o man patinka. noriu savo plytos :)

 •   spygle // 2010-05-18 @ 10:52

  As ir noriu savo plytos :D kai tik saskaitoje turesiu pinigu - uzsisakysiu :)

 •   Vincneta // 2010-05-20 @ 13:56

  Man tai ši idėja nepatinka tuo, jog naudojamasi žmonių noru kažkuo pasižymėti ir apie tai būtinai parodyti kitiems. O čia puiki galimybė. 25 LT ir tavo vardas su pavarde ant monumento. Kaip palyginimui, pagalvokite, kiek vardinė plyta kainavo žmonėms įsiamžinusiems ant KGB muziejaus Gedimino prospekte.
  All in all we’r just another brick in the wall ;)

 •   apatinis trikotazas // 2010-08-09 @ 16:55

  kaip tik saunu, kad meninkai nekaulija centu is valstybes, o sugalvoja ir kaip marketinginius veiksmus pasitelkti. Puikus pavyzdys visiems!
  Nes Lietuvoje dazniausiai visi tik rekauja as menininkas, as menininkas, zavekites manimi ir duokit pinigu! O laikai toki, kai pinigus reikia moketi pasiimti.

 •   Paveikslai // 2010-11-10 @ 18:26

  Ir as esu prisideje prie ,,sienos” :)

 •   Teisines paslaugos // 2010-12-07 @ 11:10

  Man labai labai patinka sis paminklas. Labai dziaugiuosi, kad bus igyvendintas.

 •   ariston servisi // 2011-02-09 @ 00:27

  But it’s encouraging to think that if the Flu Trends system were built out across

 •   darbas anglijoje // 2014-08-06 @ 11:48

  na forumas tikrai mires…

palikti komentarą